Filtruj według

Producenci
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Materiał
Cena
Filtruj

Układanki drewniane i łamigłówki dla dzieci

Pierwsze układanki drewniane dla dzieci ćwiczą koncentrację, precyzję, spostrzegawczość. Układanie puzzli jest zajęciem wyjątkowo edukacyjnym. Już roczne dziecko może bawić się z pierwszymi układankami z drewna. W tej kategorii oferujemy atestowane układanki drewniane dla dzieci od 12. miesiąca do 3. roku życia.

Więcej

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-27 z 27 pozycji
Pokazano 1-27 z 27 pozycji
Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Układanki drewniane mogą być płaskie lub składać się z klocków. Płaskie układanki mają duże elementy dla maluchów: to są albo wystające elementy, albo elementy z uchwytami. Dzięki temu małe dziecko potrafi chwytać drobne elementy. Dla rocznych dzieci firmy Le Toy Van i Vilac proponują układanki z wystającymi uchwytami. Na plansze składają się od 4 do 6 elementów a rysunki są proste. Pod elementami są dodatkowe wskazówki edukacyjne: dziecko może liczyć, ile króliczków urodziła Mama Królik lub łączyć paski żółto-czarne z wyglądem pszczółki.

Djeco proponuje od 18. miesiąca układanki, w których należy łączyć dwie części każdego zwierzątka. Firma Janod w tym samym wieku oferuje magnetyczne układanki, na których należy rozpoznać cień zwierzątka.

Dla 2 latków mamy układanki z klockami, trudne do ułożenia, ponieważ z czterech klocków ułożone są aż 6 obrazów. Dla 3 latków Djeco przygotowało układanki, na których należy układać kolory w kolejności, łącząc je przejściami tonalnymi. Czyli układamy: od czerwonego do żółtego przez pomarańczowego.