Filtruj według

Kategorie
Producenci
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Materiał
Cena
Kraj produkcji
Filtruj

Puzzle drewniane, kartonowe i gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe i układanie puzzli to doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale sposób na miłe spędzenie czasu w gronie rodziny. Poznaj bogaty świat gier, puzzli, układanek i łamigłówek w sklepie Dadum. Zabawa puzzlami stymuluje rozwój mózgu, uczy rozpoznawania kształtów i logicznego myślenia.

Więcej

Jest 379 produktów.

Pokazano 1-48 z 379 pozycji
Pokazano 1-48 z 379 pozycji
Pokazano 1-48 z 379 pozycji

Maluchowi, który skończył roczek, można już powoli wprowadzać pierwsze proste obrazki-układanki. Dziecko jest w pełni gotowe do zabawy puzzlami już po ukończeniu 18 miesięcy. Na początek doskonale sprawdzą się proste 4-elementowe puzzle drewniane i kolorowe drewniane układanki, w których dziecko dopasowuje elementy obrazka. Dla maluchów atrakcją będą też puzzle sensoryczne. Podczas zabawy nimi dziecko poznaje różne faktury i w ten sposób kształci zmysł dotyku.

Dzieci dwuletnie doskonale radzą sobie już z kilkuelementowymi puzzlami (od 6 do 16 części). Ciekawemu świata maluchowi, któremu radość sprawia układanie własnych obrazów, spodoba się 6-elementowa układanka z klocków, a bardziej zaawansowanym można powoli wprowadzać puzzle 9,12 i 16-elementowe z kolorowymi rysunkami zwierząt lub bajkowych postaci.

Oprócz puzzli doskonałym prezentem i zabawką dla dwu-, trzylatków są gry planszowe Haba i innych marek. W tym wieku dziecko chłonie otaczający świat poznając nowe słowa i przedmioty, a gry planszowe doskonale wspierają jego rozwój poznawczy. Dla małego dziecka warto wybierać gry i zabawy, które polegają na stymulowaniu zmysłów takie jak gry pamięciowe z obrazkami, polegające na odgadywaniu przez dotyk, a także wszelkiego rodzaju proste gry zręcznościowe oraz proste gry planszowe. Dziecko będziesz świetnie bawić podczas łowienia ryb w stawie, grając w klasyczne domino czy trenując zręczność, układając piramidę ze zwierzątek.

Dzieci starsze chętnie sięgają po puzzle Crocodile Creek i gry edukacyjne, które nie tylko dostarczają rozrywki i wartościowych treści, ale również uczą zachowania w różnych sytuacjach i współpracy w zespole. Gry zręcznościowe, łamigłówki wspierają rozwój intelektualny i manualny dziecka. Nawet z pozoru proste układanie patyczków jak w grze VILAC STICK BOOM, czy łamigłówka z kółek zębatych może zaangażować uwagę dzieci na długi czas. Wiele emocji dostarczają tradycyjne gry w wyścigi. Kto wyrzuci największą liczbę kostek i jako pierwszy dojedzie do mety?

Pięcio- i sześciolatków warto uczyć gry w warcaby, a starszych wprowadzać już w tajniki gry w szachy. Ta klasyczna gra strategiczna rozwija w dziecku zdolności logicznego myślenia, koncentrację oraz cierpliwość.

5, 6 i 7 latki są też gotowe do tego, żeby rywalizować w bardziej zaawansowanych grach planszowych, które wymagają nie tylko wiedzy, sprawności, ale również współpracy. W tego typu grach towarzyskich i zespołowych gracze współdziałają, aby pokonać przeszkody i zrealizować cel (np. wykonać zadanie, zaprowadzić owieczki od zagrody, pokonać złego wilka czy zwyciężyć smoka).

W Dadum znajdziecie szeroki wybór puzzli, łamigłówek, gier zręcznościowych, planszowych i towarzyskich dla dzieci w każdym wieku i dla rodziców. Każda z nich pięknie i starannie wydana i wykonana z solidnych bezpiecznych dla dziecka materiałów. Zabawa nimi dostarczy wszystkim wiele radości!