Filtruj według

Kategorie
Producenci
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Materiał
Cena
Kraj produkcji
Filtruj

Zabawki dla niemowląt (od 0. do 18. miesiąca)

Zabawki edukacyjne dla niemowląt są niezbędne do rozwoju dziecka od urodzenia. Już niemowlak uczy się bowiem poprzez zabawę. W pierwszym miesiącu życia dziecko reaguje na dźwięk i mocno kontrastowe kolory. Odpowiednie dla niego będą pozytywki dla niemowląt i wiszące zabawki. Ciekawą propozycją w tym wieku są również buciki dla niemowląt z grzechotką.

Więcej

Jest 348 produktów.

Pokazano 1-48 z 348 pozycji
Pokazano 1-48 z 348 pozycji
Pokazano 1-48 z 348 pozycji

Maluchy potrafią od początku ruszać nogami, a robiąc to, słyszą dźwięk grzechotki, co pobudza je do dalszych eksperymentów. Zabawki do wózka i łóżeczka także doskonale się sprawdzą.

W drugim miesiącu życia dziecko zaczyna unosić głowę w pozycji na brzuchu. Warto w tym wieku sięgać po matę edukacyjną, na której będzie mogło ćwiczyć. Kilka wzorzystych zabawek położonych przed dzieckiem będzie świetną zachętą do podnoszenia główki. Niemowlak w drugim miesiącu śledzi oczami poruszające się przedmioty.

W trzecim miesiącu dziecko potrafi już trzymać coś w rączce. Jest to bardzo ważny etap, dziecko może zacząć się bawić małymi zabawkami, takimi jak grzechotki i gryzaki. Muszą być one łatwe do złapania i trzymania dla małych rąk.

W czwartym miesiącu życia niemowlak uczy się prowadzić zabawkę do ust, wtedy nadchodzi czas na małe gryzaki oraz zabawki z grzechotką i gryzakiem w jednym.

Piąty i szósty miesiąc są przełomowe: niemowlak uczy się siadać. Ma coraz więcej sił, wtedy można do jego pokoju wprowadzać zabawki sensoryczne, rozwijające zmysły. Są one kolorowe, wzorzyste, wykonane z tkanin i materiałów o zróżnicowanych fakturach, wydają różne dźwięki. Takie przedmioty wspierają rozwój zmysłów. Zabawki dla niemowląt są ważne ze względu na rozwój małej motoryki.

Jeden z ostatnich znaczących etapów rozwoju malucha w pierwszym roku to nauka raczkowania i powoli – chodzenia. Uciekające zabawki i walce do raczkowania są idealne na tym etapie rozwoju. Zachęcają dziecko do ruchu, a zarazem są bezpieczne. Dobry wybór to zabawki do kąpieli.

Po ukończeniu pierwszego roku życia dzieci przeważnie stawiają pierwsze kroki. Jest to ważny etap, który można wspierać podarowując dziecku chodzik pchacz do nauki chodzenia. Chodziki w naszej ofercie są wykonane z drewna, są solidne, kolorowe, atrakcyjne dla najmłodszych. Bestsellerem dla chłopów jest niewątpliwie jeździk pchacz marki Vilac w kształcie wozu strażackiego, ze schowkiem na zabawki i z klaksonem. Dla dziewczynek odpowiednio są lżejsze, lecz stabilne, pchacze Vilac lub Janod. W tym wieku dziecko siedzi już pewnie. Sprawdzą się zabawki na biegunach i skoczki. Koniki na biegunach Vilac lub Janod posiadają oparcia, dzięki którymi są jeszcze bezpieczniejsze. Chodziki i pchacze dla dzieci pomogą w stawianiu pierwszych kroków.

Kiedy dziecko już chodzi, polubi ciągnięcie za sobą ulubionej zabawki. W wieku 18 miesięcy dziecko zainteresują zabawki do ciągnięcia, pchania, pierwsze auta. W Dadum są one wyposażone w gumowe nakładki na kołach, aby nie zarysowały podłogi. W tym wieku ważne są zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka oraz zabawki do piasku.