Zabawki edukacyjne i sensoryczne dla niemowląt

Tempo rozwoju człowieka najszybsze jest w pierwszym roku życia. Niemowlak od urodzenia do 12 miesiąca, w zawrotnym tempie, rozwija między innymi swoje zmysły: czucia, widzenia, słyszenia, dotyku, ono odkrywa świat. Zabawki sensoryczne wspierają dziecko w jego wysiłkach poznawczych.

Więcej
Produkty
Pokazuje 1 - 48 z 89 elementów

Zabawki sensoryczne to zabawki, które rozwijają zmysły. Zawierają dodatki pobudzające poszczególne zmysły. W tej kategorii oferujemy zabawki sensoryczne dla dzieci do ukończenia pierwszego roku życia.

Tuż po narodzinach niemowlak nie widzi zbyt wyraźnie, nie dostrzega wszystkich kolorów. Zmysł wzroku można pobudzać, ofiarując dziecku zabawki o żywych kolorach, z wyraźnymi kontrastami. Idealna zabawka w pierwszych miesiącach powinna być w ciemno-jasnych kolorach, a wzór najlepiej geometryczne, proste, na przykład w paski lub groszki. Takie wzornictwo oferuje marka Sigikid.

Zabawki muzyczne jak pozytywki pobudzają zmysł słuchu już podczas ciąży. W pierwszych miesiącach życia warto sięgać po zabawki z pozytywką i inne dodatki muzyczne: grzechotki, piszczałki, dzwoneczki. Papier szeleszczący wszyty w zabawkach jest również bardzo atrakcyjny dla maluchów. Zabawki sensoryczne marki Lilliputiens zawierają również takie dodatki.

Zmysł dotyku można rozwijać od trzeciego lub czwartego miesiąca, kiedy dziecko potrafi pewnie trzymać przedmiot w ręku. Wtedy należy wprowadzać zabawki z różnorodnymi fakturami tkanin: gruby sztruks, gładki welur, śliska satyna, zwykła bawełna, siatka. Marka Haba oferuje piłeczki sensoryczne z różnorodnymi panelami. Powierzchnia zabawek plastikowych może być dowolnie ukształtowana, kanadyjska marka B.Toys oferuje piłki, kule i klocki sensoryczne z miękkiego plastiku (bez BPA).