Filtruj według

Producenci
więcej... mniej
Wiek
Materiał
Cena
Kraj produkcji
Filtruj

Lalki szmaciane dla dziewczynek

Lalki szmaciane są miękkie, bezpieczne i atestowane dla małych dzieci. Z tego powodu, lalka szmaciana jest często pierwszą lalką małej dziewczynki. Do 18 miesiąca, dziewczynka będzie traktowała swoją pierwszą lalkę jak zwykłą przytulankę. W drugim roku życia dopiero zaczyna się lalkami bawić, odgrywając rolę mamusi.

Więcej

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-28 z 28 pozycji
Pokazano 1-28 z 28 pozycji
Pokazano 1-28 z 28 pozycji

Lalki szmaciane dla niemowląt, na przykład lalki marki Lilliputiens, Haba lub Petitcollin, są atestowane dla maluchów od 6. miesiąca. To są bardzo miękkie lalki, twarz mają materiałową lub z miękkiego tworzywa sztucznego bez BPA. Oczy są malowane lub haftowane, tak aby zabawka nie zawierała żadnych małych części. Laleczki są albo łyse, albo noszą czapkę, której nie można ściągnąć, albo mają jeszcze włosy z bawełnianego lub poliestrowego kordonu. Pierwsze lalki szmaciane niekonieczne można rozbierać i ubierać, często ubranka są częścią lalki, nie można je zdejmować. Lalki dla niemowląt muszą być solidne, ponieważ służą do wszystkiego: do spania, rzucania, przytulania, pociągania, ścierania podłogi, wypadają z wózka i ciągłe wpadają w różne tarapaty :) Istotne jest więc, aby móc lalkę wyprać. Takie właśnie lalki są oferowane dla najmłodszych dziewczynek w naszym sklepie. Ze swoją pierwszą laleczkę dziewczynki będą się bawiły do końca drugiego roku życia, potem będzie dalej ją towarzyszyła podczas spania.

Od 18 miesiąca, dziewczynka zaczyna wymawiać swoje pierwsze słowa, chodzi, staje się coraz bardziej samodzielna. W tym wieku nie tylko obserwuje, co robią rodzice, ale próbuje już naśladować. Zabawa z lalką nabiera innego wymiaru: dziewczynka staje się mamą, starszą siostrą, babcią lub nianią. Dwulatka identyfikuje się ze swoją zabawką, która wygląda jak mały człowiek, czyli jak ona. Lalka staje się jej przyjaciółką, opowiada jej historie, dba o nią. Ona ją karmi, kąpie na niby, ubiera i rozbiera. Jest to istotny etap w rozwoju dziecka. W tym wieku odpowiednie są lalki szmaciane, które mogą siedzieć, i które można ubierać, uczesać.

Niemiecki producenta Haba oferuje od lat szeroką gamę pięknych lalek szmacianych. Lalki dla dzieci od 18. miesiąca mają między 30 a 38 cm wysokości i są tak zbudowane, aby mogły samodzielnie siedzieć. Tak jak w przypadku lalek dla niemowląt, oczy i włosy są bezpieczne i lalki mogą być prane. Lalki dla 2-latek można natomiast ubierać i rozbierać. Haba proponuje duży wybór ubranek i akcesoriów dla lalek szmacianych -łóżeczka, nosidełka.