Filtruj według

Producenci
więcej... mniej
Wiek
Materiał
Cena
Filtruj

Bidony i śniadaniówki dla dzieci

Na co warto zwrócić uwagę, kupując bidon i śniadaniówkę dla dziecka? Dla rodziców, podstawowe kryterium w wyborze artykułów przeznaczonych do kontaktu z żywnością dla swojego dziecka powinno być bezpieczeństwo.

Więcej

Jest 43 produktów.

Pokazano 1-43 z 43 pozycji
Pokazano 1-43 z 43 pozycji
Pokazano 1-43 z 43 pozycji

Tańsze bidony czy śniadaniówki są często wyprodukowane z materiałów zawierających toksyczne substancje jak ftalany lub BPA. Ftalany i BPA są substancjami wchodzące w skład niektórych plastików: zwiększają ich elastyczność, trwałość i wytrzymałość. Te substancje jednak łatwo się "wypłukują" i pod wpływem wilgoci przechodzą na żywność. Dlatego nie powinny być używane w produkcji przedmiotów przeznaczonych do kontaktu z żywnością lub w produkcji zabawek, które małe dziecko daje do buzi.

W naszym sklepie Dadum sprzedajemy wyłącznie artykuły dla dzieci gwarantowane bez BPA i ftalanów. Bidony do szkoły i przedszkola Haba, Petit Jour Paris, Skip Hop, śniadaniówki SigikidCrocodile Creek, mają na etykietach oznakowania "BPA Free""BPA Frei" lub "Sans BPA". Na życzenie klienta, są w stanie udostępnić odpowiednie certyfikaty. Bezpieczeństwo to podstawa, ale to nie wszystko: jaki bidon wybrać? Jaka śniadaniówka?

Produkt należy dopasować do wieku dziecka. Bidony ze słomką marek Skip Hop, Haba lub Crocodile Creek są przeznaczone dla rocznych dzieci. Są łatwe w obsłudze: dziecko, które jeszcze nie straciło odruchu ssania, z łatwością uczy się pić ze słomki. Trzyletnie dzieci mogą bez problemu pić z bidonu z ustnikiem. Sigikid oferuje bidony z nakręcanym ustnikiem, cenionym przez rodziców dlatego, że dziecko nie dotyka ustnika, aby go otwierać. Pozostałe marki oferują bidony z ustnikiem, który trzeba palcami pociągnąć do góry, aby móc pić. Bidony są albo z plastiku, albo z metalu. Plastikowe bidony są lżejsze, metalowe bardziej wytrzymałe. Niektóre bidony posiadają termiczną izolację.

Pojemniki na kanapki, czyli śniadaniówki w naszej ofercie są plastikowe. Różnią się wielkością, sposobem zamykania i przegródkami. Pudełka śniadaniowe Sigikid z przegródkami są praktyczne, jeżeli dziecko zabiera ze sobą nie tylko kanapkę: łatwo można w nich włożyć osobno kanapkę lub inną suchą przekąskę z jednej strony i wilgotny świeży owoc z drugiej strony. Śniadaniówki Crocodile Creek są mniejsze, za to bez przegródek: ich wielkość jest dopasowana do wielkości kromki chleba tostowego.

Skip Hop i Littlelife proponują dodatkowo lunchówki z izolacją termiczną, praktyczne, kiedy dziecko jedzie na wycieczkę.