Filtruj według

Podkategorie
Producenci
więcej... mniej
Wiek
Materiał
Cena
Kraj produkcji
Filtruj

Przytulanki dla niemowląt

Przytulanki odgrywają istotną rolę w życiu i rozwoju najmłodszych dzieci. Przytulanka, zwłaszcza ta jedyna, ulubiona, jest, co psycholodzy dziecięcy nazywają obiektem przejściowym: przedmiot, który daje dziecku poczucie bezpieczeństwa poza domem, bez Mamy, w chwili zasypiania. Przytulanka ma w sobie zapach domu, łóżeczka, Mamy i Taty, innymi słowami zapach niemowlęcego bezpieczeństwa.

Więcej

Jest 36 produktów.

Pokazano 1-36 z 36 pozycji
Pokazano 1-36 z 36 pozycji
Pokazano 1-36 z 36 pozycji

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór przytulanek. Przytulanki różnią się rodzajem tkanin. Większość przytulanek dla niemowląt jest wykonane z weluru, czyli z mieszanki bawełny i poliestru. Welur jest miękki i miły w dotyku, a zarazem jest bezpieczny, bez długich włosów, z którymi dziecko mogłoby się zakrztusić. Niektóre marki oferują przytulanki z bawełny: takie są zabawki polskiej marki Zuzu Toys. Typowe pluszaki z dłuższym włosem są piękne, ale droższe, ponieważ ich jakość musi być na najwyższym poziomie, aby przejść testy zabawek dla niemowląt: pluszaki marki Kaloo i Les Petites Marie są atestowane od urodzenia, bo nie stracą swoich długich włosów, i niemowlak może bez obaw ssać uszy zająca Kaloo.

Przytulanki różnią się również kształtem. Przytulanki tradycyjne są wypełnione watą poliestrową, są przez to puszyste i miękkie jak poduszki. Dla najmłodszych warto rozważać zakup płaskiej przytulanki tzw. szmatki. Szmatki przytulanki lub kocyki do przytulania zajmują mało miejsca i mogą bez problemu podążać wszędzie za dzieckiem: od łóżeczka do wózka, od domu do babci, od niani do żłobka. Bez problemu mieszczą się w każdej torebce będzie pocieszać dziecko, kiedy tylko to potrzebuje, na przykład u lekarza.