Filtruj według

Producenci
więcej... mniej
Wiek
Materiał
Cena
Kraj produkcji
Filtruj

Gry dla dzieci

Gry tradycyjne, planszowe, towarzyskie odgrywają ważną rolę w procesie poznawania świata. Nie ważne czy gra jest zespołowa, strategiczna czy zręcznościowa, dla dziecka jest okazją do nauki poprzez zabawę. Gry towarzyskie uczą przestrzegać reguły, przygotowując dzieci do funkcjonowania w społeczeństwie.

Więcej

Jest 72 produktów.

Pokazano 1-48 z 72 pozycji
Pokazano 1-48 z 72 pozycji
Pokazano 1-48 z 72 pozycji

W naszym dzisiejszym świecie, konsole i gry komputerowe są wszechobecne. Jednak tradycyjne gry planszowe mogą nadal być atrakcyjne dla dzieci. Dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym i szkolnym, przeżywają emocje silniej i szczerzej w bezpośrednim kontakcie z rówieśnikami niż za pośrednictwem ekranu komputerowego: na przykład dziewczynka śmieje się głośniej z zabawnej sytuacji, kiedy jest w obecności koleżanek, a chłopakowi trudniej mu przyjąć przegraną w obecności kolegów.

Odpowiednio dobrane gry towarzyskie spełniają funkcję edukacyjną. Słynna gra "W Ogrodzie" marki Haba uczy dzieci organizować się w zespole. Gra "Wyścigi" marki Djeco uczy dzieci liczyć, dodawać, odejmować i żonglować działaniami i cyframi tak, aby osiągnąć odpowiedni wynik. Znana gra "Chińczyk" uczy z kolei przestrzegać twardych reguł i akceptować losowe sytuacje. Gry zręcznościowe wspierają rozwój koncentracji i precyzji, a gry strategiczne rozwijają umiejętności analitycznego myślenia.

Gry, zarówno komputerowe, jak i tradycyjne, odgrywają ważną rolę w rozwoju dziecka. Gry tradycyjne towarzyskie dodatkowo pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalny dziecka. Zapraszamy do odkrywania naszego asortymentu !