Drewniane klocki deseczki Kapla

Deseczki Kapla w 1987 roku wynalazł holender Toma van der Bruggen, który próbując stworzyć wizualizację projektu swojego domu doszedł do wniosku, że zwykłymi drewnianymi deseczkami nie uda mu się stworzyć wszystkich elementów budowli.

Więcej
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Klocki Kapla składają się z zestawu identycznych deseczek wykonanych z sosny. Unikalny rozmiar powoduje, że są one idealne do konstruowania budowli. Aby tworzyć budowy nie potrzebujemy śrub ani kleju wystarczy siła grawitacji.

Deseczki Kapla rozwijają logiczne myślenie dziecka. Zachęcają do samodzielnego projektowania rozwijając wyobraźnię przestrzenną dziecka. Młodsze dzieci układając klocki ćwiczą zdolności manualne ręki, koordynację wzrokowo-ruchową. Starsze uczą się czym jest równowaga i siła grawitacji. Duża ilość elementów i nieograniczona możliwość tworzenia konstrukcji rozwija twórcze myślenie. Budując dzieci ćwiczą cierpliwość, koncentrację oraz wytrwałość. A wspaniały i trwały efekt pozwala na ogromną satysfakcję. Klocki Kapla rosną wraz z dzieckiem dostosowując się do potrzeb rozwojowych dziecka.

Deseczki w 100% są wykonane z drewna naturalnego. Marka Kapla w trosce o środowisko i ekologię pozyskuje drewno z odnawialnych sosnowych lasów Les Landes znajdujących się w południowo-zachodniej Francji.

Tylko marka Kapla gwarantuje dokładność wymiarów każdej deseczki aż do mikronu. Dzięki dokładnej wielkości, doskonałemu wygładzeniu i wyważeniu możemy zbudować z nich naprawdę duże i skomplikowane budowlę o stabilnej konstrukcji. Mamy gwarancję, że się nie przewrócą w połowie budowania i nie będą się przychylać. Nasze dzieła możemy postawić w pokoju aby podziwiali je inni. Duża ilość elementów zestawu pozwala na tworzenie coraz bardziej skomplikowanych budowli.

W Dadum klocki Kapla są dostępne i wysyłane bezpośrednio z Polski. Gwarantujemy również 60 dniową możliwość zwrotu.