Zestawy lekarski dla dzieci, zestaw weterynarz dla dzieci

Zabawa w lekarza lub weterynarza u dzieci jest jedną z zabaw w odgrywanie ról i jest istotnym etapem w rozwoju każdego dziecka. Dzieci zaczynają się bawić w odgrywanie ról, kiedy mają mniej więcej półtora roku. Bawiąc się w lekarza lub weterynarza, okazują swoją troskę o innych: lekarz pomoże nam w chorobie, dziecko chce pomóc lalce, misiowi, koleżance.

Więcej
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Do zabawy w lekarza lub weterynarza oferujemy plastikowe lub drewniane zestawy lekarskie dla dzieci. Zestawy zawierają wszystko, co jest niezbędne do badania i ratowania małych pacjentów: stetoskopy do odsłuchania, termometry do mierzenia temperatury, strzykawki, nożyczki, bandaże, lekarstwa. Mały lekarz będzie mógł bez problemu sprawdzić ciśnienie i nawet zrobić zdjęcia rentgenowskie. Misiu, ma bandaż na łapie, koleżankę nie boli już ucho, kolega jest zaszczepiony -co za pracowity dzień!

Zabawa w lekarza jest również potrzebna wtedy, kiedy dziecko boi się iść do lekarza. Zabawą można go oswoić z badaniami i z przyrządami lekarskimi. Za pomocą zestawu małego lekarza, przed wizytą, można go lepiej przygotować, tłumaczyć mu i pokazać mu co lekarz będzie robił. Dziecko, które rozumie co się wokół niego dzieje, mniej się boi.