Poziomki Bio zestaw do uprawy dla dzieci od 6 lat | Dadum
Poziomki Bio zestaw do uprawy dla dzieci od 6 lat | Dadum
Poziomki Bio zestaw do uprawy dla dzieci od 6 lat | Dadum
Poziomki Bio zestaw do uprawy dla dzieci od 6 lat | Dadum
Poziomki Bio zestaw do uprawy dla dzieci od 6 lat | Dadum
Poziomki Bio zestaw do uprawy dla dzieci od 6 lat | Dadum

Poziomki Bio zestaw do uprawy dla dzieci +6, Radis et Capucine

REC-030203
Radis et Capucine
W magazynie
Zamów teraz - u Ciebie już w czwartek
26,75 zł

Zapakujemy Twój prezent !
Kliknij i dowiedz się więcej

Wysyłka paczkomatem od 13,20zł Wysyłka kurierem od 13,70zł Darmowa wysyłka od 200zł 30 dni na zwrot towaru
Aktualnie brak opinii o produkcie. Napisz pierwszą opinię.

Opis produktu:

Zestaw do uprawy Poziomki Bio (francuska odmiana temptation) dla dzieci. Zestaw składa się z różowej doniczki, ziemi i nasion. Doniczka jest plastikowa z pokrywką, służy jak mini-szklarnia.

Jak uprawiać poziomki w doniczce z pokrywką?

Najpierw przygotujmy doniczkę do uprawy. Zdejmij kartonik i odczep pokrywkę, ale nie odrywaj kubka od dna naczynia. Weź szklankę letniej wody i powoli wlej jej zawartość na płytę ziemi kokosowej na dnie doniczki. Zobaczysz, że woda zostanie wchłonięta, a płytka pociemnieje i zacznie pęcznieć. Powoli zalewaj wodą wszystkie pozostałe czyste i odwodnione części, aż nie pozostanie żadna, a ciemnobrązowa ziemia kokosowa odzyska swoją pełną objętość. W razie potrzeby wymieszaj glebę łyżką i sprawdź, czy nie pozostał pod nią kawałek, który nie został ponownie nawodniony. Jeśli użyto lekko ciepłej wody (co znacznie przyspiesza proces rehydratacji), należy pozostawić ziemię w temperaturze pokojowej. Twoja doniczka jest gotowa do wysiewu.

Jak wysiewać nasiona poziomek?

Odłóż na bok łyżkę stołową ziemi. Otwórz paczkę z nasionami. Jeśli masz w domu drobny piasek, dodaj łyżeczkę piasku do nasion (nie jest to obowiązkowe). Wymieszaj. W celu wysiewu nasiona lub mieszankę nasion i piasku, należy rozsypać na całej powierzchni ziemi w doniczce. Nie ma potrzeby wcześniejszego kopania małych dołków i uważania, aby nie umieścić wszystkiego w jednym miejscu. Nasiona potrzebują przestrzeni do kiełkowania, a skupienie sadzonek w jednym miejscu nie będzie sprzyjać ich wzrostowi. Następnie przykryj nasiona ziemią, którą odłożyłeś na bok. Jeśli użyłeś piasku, jest to łatwiejsze, ponieważ piasek jest lżejszy od gleby, więc możesz zobaczyć, gdzie zasiałeś nasiona.

Ciekawostka! Nasiona są rzeczywiście bardzo małe i ciemne, prawie ich nie widać, gdy znajdą się na mokrej ziemi. Czy wiesz dlaczego? Właśnie po to, aby ptaki ich nie widziały zbyt łatwo i ich nie zjadały!

Podlewać, spryskując ziemię cienką warstwą wody. Nie używaj konewki, strumień wody byłby zbyt silny i wypchnąłby nasiona. To spowoduje ich zbrylenie i sprawi, że wszystkie twoje wysiłki, aby rozprowadzić je na całej powierzchni doniczki, staną się bezużyteczne.

Przypnij pokrywkę do górnej części doniczki i wystaw na działanie promieni słonecznych za szybą.

Sprawdzaj co drugi dzień, czy powierzchnia gleby jest nadal ciemnobrązowa. Utrzymuj ją w stanie wilgotnym, spryskując niewielką ilością wody. Zawsze lepiej jest podlewać mało i regularnie, niż dużo i rzadko. Nasiona powinny wykiełkować w ciągu około tygodnia. Trzymaj rośliny w doniczce, aż osiągną szczyt dzwonka. Jeśli masz zbyt wiele roślin, nie wahaj się poświęcić mniejszych, aby faworyzować pozostałe rośliny.

Kiedy rośliny są silne i mają od 3 do 5 cm wysokości, ostrożnie przesadź każdą z nich do osobnej doniczki i kontynuuj wzrost.

Cechy produktu:

Wyprodukowane we Francji.

Zawartość zestawu

- Różowa doniczka o średnicy 12 cm i wysokości 12 cm, z otworami drenażowymi pod spodem, aby uniknąć nadmiaru wody przy korzeniach, z 10 cm kubkiem i przezroczystym dzwonkiem otwartym na górze, aby skupić ciepło i wilgoć, ale umożliwić dobre dotlenienie sadzonki
- Woreczek ziemi doniczkowej
- Torebka nasion truskawek do wysiewu
- Instrukcje i wskazówki dotyczące uprawy.

Wymiary

17 x 10 x 10 cm.

Wiek

Nieodpowiedni poniżej 3 lat.

Opinie o produkcie

Aktualnie brak opinii.


Napisz opinię
Wszelkie materiały (opisy, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) są objęte prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.