Djeco: historia marki

Djeco zabawki edukacyjne i kreatywneDjeco to francuska firma, która już od ponad 60 lat wytwarza gry i zabawki dla dzieci i młodzieży. Djeco oferuje piękne, estetycznie wykonane produkty, które zachęcają do nauki i rozwijają wyobraźnię.

Djeco, czyli historia gekona, który przynosi szczęście

Djeco to firma o długim stażu na rynku. Jej historia zaczęła się w 1954 roku, kiedy Véronique Michel-Dales postanowiła stworzyć firmę produkującą unikane, kreatywne gry i zabawki. Od samego początku nacisk położyła na design. Zabawki i gry miały charakteryzować się znakomitą jakością oraz estetyką, a inspiracją do pierwszych graficznych projektów był świat zwierząt (stąd wziął się m.in. znak marki — zielony gekon). Efektem jej pracy były innowacyjne, jak na tamte czasy gry, w których nauka łączyła się ze znakomitą zabawą. Gry takie jak “Le loto des quatre jeudis” i “Ma maison des” okazały się wielkim sukcesem. Cieszyły się popularnością wśród dzieci i docenione zostały również przez dorosłych — w 1960 roku firma została uhonorowana aż czterema Oskarami dla zabawek.

Od momentu powstania Djeco sukcesywnie poszerza gamę produktów. W tym momencie w jej asortymencie znajduje się ponad 700 artykułów, a produkty Djeco wystawiane są na największych zabawkarskich targach. Wiele z zabawek Djeco znajduje się również w prestiżowych muzeach na całym świecie.

Djeco zabawka warzywa gumowe

Design, design i design!

Zabawa produktami Djeco to prawdziwa przyjemność. Każda z nich jest znakomicie zaprojektowana oraz wykonana z dbałością o szczegóły. Koncepcje wszystkich zabawek powstają w siedzibie w Paryżu wg niezmiennej filozofii firmy — zabawka ma wzbudzać zainteresowanie, pobudzać pasję, intelekt i wyobraźnię dzieci, a także dawać wiele radość.

Właśnie dlatego zabawki Djeco urzekają oryginalnym wzornictwem, a także wysokiej jakości ilustracjami. Obie te cechy stały się już znakiem rozpoznawczym marki. Firma Djeco stale współpracuje z wieloma znanymi i uznanymi ilustratorami tworzącymi dla dzieci i młodzieży. W efekcie tej współpracy powstają gry i zabawki wpisujące się w dziecięce gusta.

Djeco puzzle artystyczne Gallery

Dwa światy Djeco

Firma Djeco znana jest przede wszystkim z produkcji pięknych zabawek i gier oraz zestawów kreatywnych przeznaczonych dla dzieci na każdym etapie rozwoju.

Świat gier i zabawek

W tym gronie znajdują się artykuły przeznaczone dla najmłodszych (1-3 lata), jak i starszych dzieci (4-8 lat). Dla tych najmniejszych Djeco ma urocze i kolorowe drewniane zabawki do montowania, budowania, sortowania, a także zabawki do ciągnięcia. Wszystkie zachęcają dziecko do poznawania świata i beztroskiej zabawy. Starszym dzieciom Djeco oferuje edukacyjne gry, puzzle, gry karciane, wiele zabawek do odgrywania ról (zabawa w gotowanie, sklep, gabinet kosmetyczny), a także drewniane domki dla lalek czy drewniane bajkowe zestawy (statek piracki, zamek z rycerzami itp.).

Świat zestawów kreatywnych

Djeco to również wspaniałe zestawy dla dzieci i młodzieży (od 6 do 13 lat) pozwalające na twórcze działanie. W każdym z nich dziecko znajdzie wszystko, co potrzebne do zabawy w rękodzieło czy artystę- plastyka. Oryginalne zestawy do malowania, wycinania, naklejania czy lepienia (np.z plasteliny) pobudzają kreatywność. Szeroki wybór materiałów oraz form aktywności sprawia, że każde dziecko znajdzie zestaw, który spełni jego oczekiwania.

Wyjątkowe zabawki i zestawy kreatywne Djeco pomagają dzieciom odkrywać świat, rozwijają kompetencje poznawcze i manualne, a przede wszystkim dają wiele radości.