Kolekcja Szalony Wilk (Ebulobo) : historia

Historia Szalonego Wilka

Dawno, dawno temu, chociaż ta historia mogłaby wydarzyć się nawet wczoraj, na leśnej polanie grupa przyjaciół śmiała się i tańczyła. Wśród nich był wesoły Czerwony Kapturek – dziewczynka, która umiała skakać wyżej niż wszyscy. Nie mogło zabraknąć także Małej Świnki, najbardziej dobrodusznego zwierzaka spośród wszystkich mieszkańców leśnej doliny oraz Kolorowego Ptaka, który zachwycał przyjaciół swoim śpiewem. Przyjaciele wołali:

– Gdzie jesteś Szalony Wilku? Co robisz tak długo? Chcemy z Tobą tańczyć!

Szalony Wilk nie bez powodu nazywany był właśnie w ten sposób. Słynął on ze swojego serdecznego uśmiechu, któremu wcale nie przeszkadzała obecność rzędu ostrych zębów. Dodatkowo był prawdziwym strojnisiem i miał najbardziej kolorowe ubrania spośród wszystkich postaci z bajek.

– Chwileczkę, już wkładam moje majtki, spodnie, skarpetki i buty, i zaraz do was dołączę – odpowiedział i ruszył na leśną polankę.

Szalony Wilk znany był także ze swojego olbrzymiego apetytu. Był w stanie zjeść nawet telefon komórkowy i garnek! Jego przyjaciele raz-dwa wylądowali w jego paszczy. Ale nie martw się! Wszyscy nadal wesoło tańczyli, tylko że na jego potężnych zębach.

Po takim posiłku Wilk zaczął się czuć coraz gorzej. Jego język zmienił kolor na niebieski, a Wilk ciężko dyszał. Zawołał Doktora Krowę. Pani Doktor zmierzyła Wilkowi temperaturę i pomogła mu otworzyć brzuszek. Doktor Krowa uwolniła wszystkich trzech przyjaciół Wilka, a także wyciągnęła z wilczego brzuszka rondel i telefon komórkowy. Pani Doktor powiedziała również Wilkowi, że musi być trochę mniej szalony i musi przestać jeść swoich przyjaciół oraz inne przedmioty, bo może mu to zaszkodzić. Zamiast tego powinien jeść więcej warzyw, a już nigdy nie będzie go bolał brzuszek.

Na kolację trochę mniej Szalony Wilk podał swoich przyjaciołom warzywa i ryby. Wszyscy zjedli taki posiłek bez wahania.

Teraz pora już położyć się spać. Zanim Wilk pójdzie do łóżka, nie może zapomnieć o wymyciu wszystkich swoich zębów.

A jaki jest morał z historii Szalonego Wilka? Należy zawsze być miłym dla swoich przyjaciół, zdrowo się odżywiać, a telefony komórkowego nie są najsmaczniejszym posiłkiem.

Wprowadzenie

Kolekcja Szalony Wilk prezentuje wesołą historyjkę żarłocznego wilka, który jednak docenił rolę przyjaźni (i zdrowego odżywiania się). Nie mogło w niej więc zabraknąć akcesoriów i naczyń do serwowania potraw, które przypadną do gustu nawet największemu niejadkowi. Kolekcję uzupełniają także zabawki edukacyjne dla małych dzieci, takie jak układanki, przebijanki, zabawki do ciągnięcia, książeczki sensoryczne, maskotki.