Ruch i sport dla dzieci

Przez pierwsze lata życia dziecko nabywa nowe umiejętności i uczy się, będąc nieustannie w ruchu. Aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w zrównoważonym rozwoju całego organizmu – poprawia motorykę i sprawność fizyczną, a także przyczynia się do rozwoju społecznych umiejętności. Poprzez ruch dziecko poznaje własne ciało i możliwości –  odkrywa talenty. W trakcie gier i zabaw rozwija zmysł rywalizacji, kształtuje charakter, a także zdobywa społeczne doświadczenia z innymi osobami. Z tego powodu przy każdej okazji warto zachęcać dziecko do aktywności fizycznej.
Przedstawiamy poniżej podstawową bazę wiedzy o rozwoju ruchowym dziecka, zabawkach i zabawach ruchowych, pojazdach dziecięcych.

Hulajnoga dla dzieci

Hulajnoga dla dzieci

Hulajnoga to lekki, zajmujący mało miejsca wyjątkowy pojazd dziecięcy. O tym jak dobrać hulajnogę przeczytacie w naszym poradniku poniżej.
Jeździk

Jeździk

Na rynku dziecięcych akcesoriów nie brakuje pojazdów, które mogą stymulować prawidłowy rozwój dziecka. Zabawy z wykorzystaniem „czterech kółek” to okazja do zadbania o aktywność ruchową malucha, wpływającą na właściwą postawę ciała oraz trening umiejętności motorycznych. W trosce o zdrowie i radość najmłodszych warto zrobić szczegółowy przegląd dostępnych jeździków i wybrać coś optymalnego.
Rowerek biegowy

Rowerek biegowy

Rowerek biegowy to rower bez pedałów przeznaczony dla dzieci od 2 do 4 lat. Rowery biegowe uczą równowagę i właściwe ruchy nóg, są idealnym wstępem do jazdy na rowerze.
Rowerek trójkołowy

Rowerek trójkołowy

Rowerki trójkołowe to rowerki z jednym kółkiem z przodu i dwoma kółkami z tyłu. Rowerki trójkołowe są bardzo stabilne i doskonałym przejściem między jeździkiem a rowerkiem.