Wychowanie

Życie rodzinne to wiele obowiązków i wyrzeczeń, ale również wiele niezapomnianych momentów i cennych chwil. Życie rodzinne to nasza praca i szkoła, do której chodzi dziecko oraz wszystko to, co robimy w czasie wolnym – trakcie wakacji, weekendowych wypadów za miasto, wycieczek w góry i spacerów po parku, świątecznych dni. A tego czasu wolnego nie mamy zbyt wiele, zatem… trzeba go wykorzystać jak najpełniej. Najlepiej na wartościowych wycieczkach i aktywnych zajęciach, w które zaangażowana będzie cała rodzina.
Przedstawiamy poniżej podstawową bazę wiedzy o rozwoju dziecka.

Co kupić na prezent na roczek?

Co kupić na prezent na roczek?

Wybór produktów dla dzieci, w tym przede wszystkim zabawek, jest obecnie ogromny. Nic więc dziwnego, że rodzice i dalsza rodzina malucha ma niejednokrotnie problem z podjęciem decyzji dotyczącej najlepszej zabawki. Zwłaszcza, jeżeli ma to być prezent wręczony z okazji pierwszych urodzin, czyli ważnej i pełnej emocji uroczystości każdego dziecka.
Jak wybrać prezent dla dziecka?

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, czym właściwie są prezenty? Ogólnie rzecz biorąc, są to podarunki, które dajemy innym przy różnorodnych okazjach. Jest to związane zarówno z relacjami z innymi, jak i wyznawanymi wartościami.
Rozwój psychomotoryczny niemowlaka

Rozwój psychomotoryczny niemowlaka

Tuż po urodzeniu dziecka każda matka z niecierpliwością pragnie je zobaczyć, aby stwierdzić czy jest ono zbudowane prawidłowo, czy ma wszystko "na swoim miejscu". W miarę rośnięcia i rozwoju dziecka pojawia się następne pytanie - czy dziecko rozwija się prawidłowo, czy jego rozwój psychiczny i fizyczny jest prawidłowy.