Kolekcja My Giant (Ebulobo) : Historia Olbrzyma z małym przyjacielem

Historia Mój Olbrzym

Dawno, dawno temu żył sobie Chłopiec. Chłopiec był całkiem zwyczajnym, przyjaznym dzieckiem, który dużo się bawił i wymyślał własne bajki. Nosił na sobie czerwone ubranko i niebieską czapeczkę. Chłopiec mieszkał w niewielkie dolince otoczonej stromymi górami, w domku z czerwonym dachem razem ze swoją mamą i tatą. Lubił chodzić na spacery, zbierać kwiaty i wesoło podśpiewywać.

Pewnego dnia, jak niemal codziennie, wyszedł przed swój domek, aby zbierać kwiaty na kolorowy bukiecik. Akurat było lato, słońce świeciło, a kwiaty były wyjątkowo piękne. Nic więc dziwnego, że Chłopiec szedł i szedł, nie oglądając się wcale za siebie.

Niestety, Chłopiec odszedł nieco zbyt daleko i zgubił się. Był bardzo przerażony, bo las zrobił się gęsty i ciemny.

Wtem usłyszał okropny hałas dochodzący zza drzew. Przed nim stanął olbrzymi Olbrzym z wielkimi ustami. Gigant sięgał niemal chmur! Był cały pomarańczowy, a jego uśmiech zdobił rząd białych ząbków.

Chłopiec ze strachu niemalże zaczął płakać.

Olbrzym przemówił:

– Jesteś zagubiony? Chcesz, żebym pomógł Ci znaleźć twój dom?

Chłopiec odpowiedział:

– Tak, proszę, pomóż mi, zgubiłem się.

Olbrzym wziął chłopca do swojej olbrzymiej dłoni, a następnie włożył go do swojej kieszeni. Gigant stawiał ogromne kroki. Raz-dwa przekroczyli wysokie góry i rozległe doliny.

Chłopiec szybko zauważył swój dom, a jego oknie zmartwionych mamę i tatę. Podziękował swojemu nowemu przyjacielowi Olbrzymowi za pomoc i szybko wszedł do domu.

Rodzice zadawali mu mnóstwo pytań. Chcieli wiedzieć, co się z nim stało i w jaki sposób wrócił bezpiecznie do domu.

– To dzięki mojemu nowemu przyjacielowi, Olbrzymowi. Z nim każdy czuć się może bezpiecznie – odpowiedział im Chłopiec.

Mama i tata nie mogli jednak zobaczyć Olbrzyma. Widzą go tylko dzieci.

Chłopiec zasnął w swoim łóżeczku, marząc o kolejnych przygodach, jakie spotkać go mogą dzięki przyjaźni z Olbrzymem.

Zawsze warto jest mieć swojego własnego Olbrzyma. Z nim na pewno nic Ci się nie stanie!

Wprowadzenie

Historia Olbrzyma to opowieść o niezwykłej przyjaźni, która połączyła małego, nieuważnego chłopca i dobrotliwego Olbrzyma, który chętnie pomaga wszystkim dzieciom. Bajka ta pomaga dziecku w zwiększeniu swojego poczucia bezpieczeństwa. W skład kolekcji Olbrzym wchodzą naczynia, a także miękkie zabawki. Mogą się one stać najlepszymi przytulankami, a także posłużyć do zainscenizowania historii o zagubionym Chłopcu.