Kici kici – Święto Kota w Dadum.

Światowy Dzień Kota przypada na 17 lutego i obchodzone jest we Włoszech oraz w Polsce. U nas jest to stosunkowo młode święto, świętujemy dopiero od 2006 roku czyli w tym roku wypada okrągła 10 rocznica 🙂

Święto ma na celu ,,podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.” (źródło: Wikipedia: wolna encyklopedia[online]. [dostęp 17 luty 2016r.] Dostępny:  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowy_Dzie%C5%84_Kota)

Dlatego głównym bohaterem  dzisiejszego wpisu jest Kot 🙂 Koci motyw towarzyszy nam zarówno w maskotkach, zabawkach edukacyjnych, jak i w zestawach kreatywnych.

Marka Zuzu Toys charakteryzuje się nie szablonowym dresingiem oraz wyjątkowym połączeniem kolorystycznym. Sympatyczny kotek Milutek ma aż 26cm i przypadnie do gustu małym i dużym dzieciom. Przytulaczek wykonany jest z tkaniny posiadające certyfikat OKO-TEX Standard 100, CE. Dużym plusem jest możliwość prania zabawki w pralce w 30 stopniach C.

Marka Vilac proponuje nam aż trzy zabawki kotki do ciągnięcia. Do wyboru niebieski kotek Marcel, czarny kot Minou lub biała kotka Minette. Zabawki wykonane są z drewna. Kolorowe kołka wesoło się kręcą w czasie jazdy. Edukacyjna zabawka ćwiczy zmysł równowagi dziecka.

Kocia tematyka występuje również w zestawach kreatywnych francuskiej marki Sentosphere. Znajdziemy odpowiedni zestaw dla dzieci od 3 do 12 roku życia. Możemy zdecydować się na zestaw do malowania Aquarellum lub na nowość: Eko-odlewy gipsowe Popsine. Popsine to innowacyjne tworzywo do tworzenia odlewów pełnych lub pustych.

Wszystkich miłośników Kotów zapraszam na naszą stronę tam znajdziecie więcej ,,Kocich” produktów 🙂