Spędzamy ferie zimowe w domu część 1.

Ferie zimowe jeszcze trwają. Wcześniej opisywałam gry idealne w czasie podróży. Dziś coś dla osób które ferie spędzają w domu.

We wcześniejszych wpisach opisywałam gry i puzzle idealne do zabawy w domu w czasie choroby dziecka. Mogą być teraz przydatne. Ale dziś pokaże wam zestawy klocków.

Najmłodsze dzieci nie trzeba będzie zachęcać do zabawy Miękkimi klockami od B. Toys. Kolorowe elementy pobudzą zmysł wzroku i dotyku już pół rocznego dziecka. Klocuszki mają kształt sześcianu, a każdy klocek ma narysowaną inną cyferkę oraz wypukłe zwierzątko. Są wykonane z bezpiecznego plastiku, który nie zawiera BPA, a ponieważ są miękkie idealnie sprawdzą się w czasie ząbkowania 🙂

Piramidy to idealne zabawki dla dzieci, które skończyły 12 miesiąc życia. Zabawkę można wykorzystać na wiele sposobów: do budowy tradycyjnej piramidy, do budowania różnych wież i budowli, do tworzenia pociągu czy do przechowywania skarbów. Klocki chowają się jeden w drugi dlatego nie zajmują dużo miejsca. Bawiąc się piramidami dzieci rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczą zdolności manualne i rozwijają wyobraźnie.

Drewniane klocki konstrukcyjne marki Vilac oraz drewniane deseczki marki Kapla są dla idealne dla przedszkolaków. Dzięki dużej ilości elementów oraz dołączonym do zestawu przykładowym budowlą świetna i długa zabawa gwarantowana. Zabawka pobudzi dziecięcą wyobraźnie i zachęci do wymyślania autorskich konstrukcji.

Zabawa klockami stymuluje zmysł wzroku i dotyku dziecka. Układanie budowli i wież z klocków to  edukacyjna zabawa która rozwija wyobraźnie przestrzenną dziecka. Dziecko uczy się kontrolować ruch dłoni oraz nadgarstka. Takie zabawy przygotowują dzieci do nauki podstaw matematyki i uczą pojęcia objętości. ( źródło: Dorothy Einon, Nauka od kołyski, Wyd. Hannah Publishing, Warszawa 2000,  s. 72. )