Kaloo: historia marki

Pewnego razu…tata postanowił zrobić dla swojego małego synka, kilka ciepłych, przytulnych zabawek. Tak zaczyna się historia francuskiej firmy KALOO, której pluszaki podbijają serca najmłodszych na całym świecie.

KALOO to firma znana z produkcji miękkich zabawek i akcesoriów pościelowych. W  jej ofercie znajdują się pluszowe zabawki- przytulanki dla niemowlaków i miękkie zabawki edukacyjne dla starszych dzieci, a także maty, kocyki, śpiworki dla najmłodszych.

Dlaczego  KALOO?

KALOO to pluszowy niedźwiadek, który pojawił się pewnego poranka w 1998 roku we francuskiej rodzinie i od razu skradł serce małego chłopczyka. Pluszowy miś był jedną z pierwszych zabawek, jakie własnoręcznie wykonał dla swojego synka Lukasa, Eric Paniculo. Świeżo upieczony tata chciał swojemu maleńkiemu synkowi dać coś wyjątkowego. Przytulanki, do których mógłby się tulić na dobranoc, które dawały ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Miękkie, miłe w dotyku, które ukoiłby go do snu w łóżeczku.

W tym czasie Eric Paniculo jeszcze nie zastanawiał się nad produkowaniem zabawek, a już z pewnością przez myśl mu nie przeszło, że za kilka lat takimi pluszakami, jakie robił dla Lukasa, będą bawić się dzieci na całym świecie. Dla niego najważniejsze było to, żeby zabawka była mięciutka, przytulna, ciepła i podobała się synkowi.
Od tamtego momentu minęło już kilkanaście lat, a dziś urocze pluszowe, zabawki i akcesoria z metką KALOO są rozpoznawane i cenione na całym świecie. Uroczy i sympatyczny miś KALOO jest już obecny w 40 krajach a liczba nowych miejsc, do jakich dociera, stale się powiększa.

KALOO – zabawki stworzone  do przytulania.

Chociaż firma sprzedaje na rynku globalnym, nadal tworzy zabawki tak, jakby była firmą rodzinną — z potrzeby serca. Zabawka wg KALOO ma być odpowiedzią na dziecięcą potrzebę bliskości, bezpieczeństwa i miłości. Z tego powodu wszystkie pluszaki KALOO wprost stworzone są do przytulania. Charakteryzują się wyjątkową miękkością i puszystością. Pluszaki z grubymi, miękkimi i milutkimi futerkami wykonywane są z bezpiecznych i dobrych jakościowo materiałów, z troską o każdy szczegół.

Oprócz znakomitej jakości i puszystości pluszaki KALOO cieszą oko również pięknym wzornictwem oraz kolorystyką. Żywe barwy, oryginalne kształty i unikalny design sprawiają, że w tych puszystych i mięciutkich zabawkach każde dziecko zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Z przyjemnością bierze je w ramiona i ze spokojem utula się do snu.

Miękkie zabawki KALOO wpływają również pozytywnie na rozwój dziecka. Dzięki swoim unikalnym walorom stymulują zmysł dotyku do dalszego poznawania świata, inicjując rozwój manualny i emocjonalny.

Pluszaki-przytulanki to najlepsi i najwierniejsi przyjaciele dziecka. Powiernicy sekretów i pocieszyciele w trudnych chwilach a przede wszystkim towarzysze snu. Mięciutkie przytulanki KALOO dają dziecku to poczucia bezpieczeństwa i bliskości. Tak potrzebne w pierwszych latach życia.

Zabawki KALOO przeznaczone są przede wszystkim dla niemowląt i małych dzieci. Większość z nich sprzedawana jest bez oznaczenia wiekowego. W ten sposób można wybrać przytulankę, która najlepiej wpisze się w gusta malucha.
Puszyste, ciepłe i miłe w dotyku zabawki, opakowane w ślicznym pudełku, KALOO to również wymarzony pomysł na prezent. Z pewnością sprawią radość nie jednemu dziecku.