Jaka impreza na roczek dziecka? Jak zorganizować niepowtarzalne pierwsze urodziny dziecka?

Czy dziecko zapamięta swoje pierwsze urodziny? Bez wątpienia nie wróci do nich w swoich wspomnieniach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wykorzystać tę okazję do zorganizowania imprezy. To dobry pretekst do spotkania się z rodziną i znajomymi. Choć maluch niekoniecznie zrozumie, co się wokół niego dzieje, na pewno będzie miał radość z tego, że ma wokół siebie radosną atmosferę i znanych mu ludzi.

Goście

Kogo zatem zaprosić na roczek naszego malucha? Weźmy pod uwagę fakt, że dziecko w tym wieku jeszcze może obawiać się obcych ludzi, a hałaśliwy tłum po jakimś czasie będzie go drażnić. Postawmy zatem na grono najbliższych osób, które znają solenizanta i z chęcią poświęcą mu czas. Pamiętajmy, że maluch przede wszystkim będzie potrzebować naszej obecności, więc nie będziemy w stanie w 100% poświęcić go tylko gościom.

Czas i miejsce

Niech głównym wyznacznikiem godziny spotkania będzie czas, kiedy dziecko ma drzemkę. Po niej maluch będzie wyspany i zadowolony, co pozwoli mu cieszyć się ze spotkania z bliskimi. Postarajmy się, by impreza urodzinowa nie zakłóciła zanadto rytmu dnia i rytuałów, do których dziecko jest przyzwyczajone.

Miejsce

Z pewnością nasz pociecha najbardziej komfortowo będzie czuć się we własnym domu. Jeżeli jednak nie mamy możliwości lokalowych, możemy wynająć salę w restauracji, czy innym miejscu. Jeżeli nie jest ono przygotowane pod tego typu okazje, sięgnijmy po kilka tematycznych elementów, np. balony, serwetki czy kolorowe papierowe talerzyki.

Jedzenie

Po pierwsze – tort. Można wykonać go samemu bądź zamówić w cukierni. Świetnym pomysłem jest przygotowanie małego tortu, który będzie przeznaczony tylko dla solenizanta. Roczny maluch chętnie zje ciasto rączkami, albo będzie sam dłubał w nim łyżeczką. Dlaczego nie? W końcu to jego święto. Oprócz tego warto przygotować przekąski, które można wziąć do ręki, najlepiej w formie szwedzkiego stołu. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza na imprezach, na których jest dużo dzieci. Mini kanapki, kubeczki z pokrojonymi owocami i muffinki – to tylko kilka przykładów.

Aktywności

Wybierzmy takie, w których uczestniczyć będzie również maluch oraz takie, których nie będzie się bał. Tańce przy muzyce będą przyjemne zarówno dla młodszych, jak i starszych gości. Oprócz tego, dziecko zainteresuje się prostymi zabawami w typie akuku. Oczywiście ogromną frajdę sprawi mu wspólne rozpakowywanie prezentów, a przede wszystkim – rozdzieranie papieru, w który są zapakowane.

Prezenty

Bez wątpienia impreza urodzinowa, spotkanie z bliskimi, zacieśnianie więzi i wspólna zabawa są znakomitym pomysłem na spędzenie pierwszych urodzin malucha. Jednak pojawia się również kwestia prezentów. Maluch w tym wieku nie ma jeszcze sprecyzowanych oczekiwań i ucieszy go zapewne większość podarków. Co będzie najbardziej odpowiednie? Wszelkiego rodzaju interaktywne tablice są w tym wieku dobrym pomysłem. Dziecko w tym wieku lubi dźwięk i światło. Bez wątpienia książki są również dobrym pomysłem na prezent. W tym wieku maluch uczy się chodzić, zatem wszelkie wózki, które może ciągnąć bądź popychać sprawdzą się idealnie.