Sylvia Natterer – niezwykle uzdolniona projektantka lalek

Nazwisko Sylvii Natterer z pewnością jest znane wszystkim kolekcjonerom lalek i rodzicom, którzy niejednokrotnie szukali pięknych zabawek dla swoich pociech. Sylvia jest wyjątkowo uzdolnioną projektantką lalek, która tworzy m.in. dla Petitcollin.

Urodziła się w Szwajcarii w 1949 roku. Tam też mieszka i ma pracownię. Artystka projektuje lalki samodzielnie oraz tworzy je z pomocą współpracowników, którzy wykonują według podanych przez nią wzorów m.in. elementy porcelanowe bądź ubranka. Poza tym, współpracuje ze znanymi markami, projektując dla nich kolekcje. Interesujący jest fakt, że zanim zaczęła tworzyć lalki dla dzieci, przeszła fascynację marionetkami i teatrzykami kukiełkowymi. Przez wiele lat działała w takim teatrze, w międzyczasie wykonując oraz sprzedając kukiełki. W końcu, zachwycona lalkami szwajcarskiej artystki Elfriede Schwarzenbach, również zaczęła je wykonywać – zarówno dla dzieci, jak i kolekcjonerów.

Sylvia przez lata kształtowała swój styl i przynależała do różnych grup artystycznych. Początkowo pracowała w drewnie, by z czasem robić lalki z porcelany, sztucznych materiałów aż w końcu sięgnęła nawet po papier.

Jej lalki mają klasyczny wygląd, przyjemne twarze i gustownie dobrane wszystkie elementy garderoby. Jakość ich wykonania sprawia, że doskonale prezentują się na półkach kolekcjonerskich oraz w dziecięcym pokoju.

Dla Petitcollin Sylvia Natterer zaprojektowała kilka kolekcji lalek, zachowując jednocześnie swój styl:

  • Minette – to lalki-dzieci, o wysokości 27cm. W zestawie z dużą lalką są idealne do zabawy w mamę i dziecko. Poza tym, sprawdzają się jako lalki dla młodszych dzieci, których rączki są jeszcze małe.
  • Minouche – to nowa tegoroczna kolekcja, w której możemy dostrzec nieco inne twarze lalek. Zwracają uwagę wysokiej jakości ubranka, włącznie z futrzaną kurteczką i czapką dla lalki.
  • Starlette – lalki z tej kolekcji mają duże, zielone oczy i brązowe oczy. Ich ubranka są stylowe, przy czym pozostają w stylu casualowym.