Serwis rowerowy i 5-letnia gwarancja producenta Puky

Od wielu lat, produkty Puky wyróżniają się bardzo dobrym serwisem części zamiennych. Części zamienne Puky możesz zamówić w naszym sklepie. Czytaj nasz poradnik o serwisie rowerowym Puky, dowiedz się więcej !


Zamówienie części zamiennych

odczytac nr seryjny pojazdu pukyProdukty Puky są skonstruowane w taki sposób, aby nawet starsze modele nie sprawiały żadnego trudu w samodzielnej naprawie. Pojazdy są przystosowane do tego aby korzystało z nich więcej niż jedno dziecko. Jakość, długi okres czasu używania oraz łatwy dostęp do części zamiennych to wizytówka producenta rowerków Puky.

jak odczytac nr seryjny rowerku pukyCzęści zamienne można zamówić u swojego sprzedawcy bądź u polskiego importera. Przed złożeniem zamówienia, należy odnaleźć typ, rok produkcji modelu oraz kolor pojazdu na plakietce pojazdu. Uwaga! Należy zwrócić szczególną uwagę na rok konstrukcji. Nie musi być on identyczny z rokiem zakupu, dlatego ważne jest dokładne sprawdzenie tej daty. Potem, poszukiwaną część w łatwy sposób można odnaleźć na stronie firmy Puky klikając tu: części zamienne pojazdów Puky.

Instrukcja wymiany niektórych części

demontaz zacisku kola na jeździkach PukyDemontaż zacisku koła

Aby sprawnie zdemontować zacisk koła należy użyć płaskiego śrubokręta lub dłutka. Ustaw ostrze ma „nosku” zacisku (zobacz zdjęcie). Następnie należy uderzyć w uchwyt śrubokręta młotkiem. W tym momencie nastąpi zwolnienie zacisku.
Uwaga: nie można używać takiego zacisku powtórnie! Musi zostać zastąpiony nowym.

Montaż zacisku koła

W celu zamontowania nowego zacisku koła należy umieścić go na osi i uderzyć w jego górną powierzchnię młotkiem.

Demontaż przedniego koła rowerka trójkołowego PukyDemontaż przedniego koła rowerka trójkołowego

Aby dokonać demontażu przedniego koła rowerka trójkołowego należy ustawić rower w kierunku jazdy i po lewej stronie koła odnaleźć pivot – zawleczkę pod widelcem (zobacz zdjęcie). Należy odgiąć trochę górną część zawleczki i przekręcić ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ok. 270° (3/4 obrotu). Następnie pchnij zawleczkę w kierunku koła. Jej noski powinny wyskoczyć z zawiasów i koło powinno wydostać się z widelca (możliwe, że należy potrząsnąć widelcem).

Nakładanie opony na plastikową obręcz

Aby ułatwić sobie nakładanie opony na plastikową obręcz, należy włożyć oponę do gorącej wody do momentu kiedy zrobi się plastyczna i miękka.

Zmiana gripów kierownicy

Aby sprawnie zmienić gripy kierownicy, należy nałożyć na nie niewielką ilość płynu do mycia naczyń.