Micro Mobility: krótka historia szwajcarskiej marki hulajnóg

Historia marki Micro zaczynała się od poszukiwania wygody. Wynalazca, Wim Ouboter, miał zbyt daleko do swojej ulubionej restauracji, aby dojść do niej codziennie na nogach, ale jednocześnie nie na tyle daleko, aby wyciągnąć rower z garażu -tym bardziej samochód. Stąd jego pomysł na lekki i zgrabny alternatywny pojazd: hulajnoga Micro, która szybko stała się światowym sukcesem.

Kilka faktów o Firmie Micro Mobility

Micro jest szwajcarską firmą założoną w 1996 roku. Jego młody i zmotywowany zespół zajmuje się rozwojem technicznym i dystrybucją w ponad 80 krajach na całym świecie. Pod marką micro® firma oferuje produkty, które rozwiązują problemy z poruszaniem się na krótkich dystansach: produkty dla dzieci, młodzieży, dorosłych a nawet dla Armii Szwajcarskiej! Krótkie odcinki mają być pokonane łatwo i sportowo. Cel firmy Micro jest zaproponować pojazdy znakomitej jakości którzy odpowiadają na potrzeby miejskiego stylu życia.

Po boomu w 2000 roku na rynku hulajnóg pojawili się mnóstwo kopii produktów Micro. Dziś firma Micro nie spróbuje już z tym walczyć, lecz wciąż rozwija swoje produkty, aby stale być leaderem rynku.

Nic nie przebije oryginału – nigdy!