Malowanie twarzy dzieciom: inspiracje

Farby do malowania twarzy oraz akcesoria Grim’tout pozwalają na stworzenie mnóstwa różnych makijaży i przebrań. Ciekawe propozycje to na przykład wampir lub dynia na Halloween, Batman albo Spiderman. Taki makijaż można także wykonać na różnego typu wydarzenia sportowe, w trakcie których dziecko zmienia się w kibica. Makijaż klauna jest idealny dla malucha. Chłopcu z pewnością spodoba się łatwy do zrobienia za sprawą szablonów makijaż pirata. Dostępne farby pozwalają na tworzenie zarówno „mrocznych” makijaży, jak również tych bardzo kolorowych, stworzonych przy pomocy neonowych farb. Makijaż Indianina, księżniczki, zwierząt takich jak pieski, nie będzie już sprawiał żadnego problemu. Wśród kolorowych propozycji znajdzie się zarówno coś dla chłopców, jak również dla dziewczynki. Wszystkie wzory są bardzo proste, a jednocześnie poszerzają wyobraźnię.

Pomalowanie twarzy we wzór dyni to idealna propozycja na Halloween dla maluchów. W tym celu wystarczy użycie farby pomarańczowej, białej, naniesionych przy pomocy gąbki, a także pędzelka z czarną farbą do zaznaczania konturów.

Makijaż klauna polega na pokryciu twarzy białą farbą, pomalowaniu na czerwono dużych, przerysowanych ust i nosa oraz namalowaniu dwóch kółek w kolorze pomarańczowym i niebieskim na oczach.

Aby stworzyć przebranie czarownicy, warto sięgnąć po gotowe szablony. To one sprawią, że obrazki będą aż tak wyraziste, a jednocześnie banalnie proste do wykonania.

Na bardzo podobnej zasadzie, wykorzystując zaledwie kilka kolorów farb, odrobinę wody, gąbkę i pędzelek, można stworzyć wiele bajkowych wzorów nimf, wróżek, rycerzy i innych postaci. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Każde dziecko będzie zachwycone takimi możliwościami przebrania się za ulubionych bohaterów. Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi propozycjami i szczegółowymi instrukcjami wykonania.