Jak zrobić mydełka z gliceryny?

Zestawy do kreatywnej zabawy są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców. Dzieci bawią się, obserwują efekty swoich działań i otrzymują produkt, z którego mogą korzystać. Opiekunowie doceniają również to, że w tego typu zestawach są wszystkie potrzebne akcesoria i składniki, zatem nie trzeba samemu ich kupować.

Mydełka kryształowe Sentosphere są właśnie taką zabawką. Przy niewielkiej pomocy rodzica, już 8-latek jest w stanie sam przygotować piękne mydełka w różnych kolorach. W zestawie są wszystkie potrzebne do tego składniki (mydło glicerynowe, barwniki, aromaty) oraz foremki, brokat i pipetki.

Jest kilka sposobów na uzyskanie różnorodnych, ciekawych efektów kolorystycznych.

  • Rozpuszczoną bazę glicerynową rozlewamy do foremek i każde mydełko kolorujemy innym barwnikiem.
  • Jeżeli dziecko lubi eksperymentować z kolorami, za pomocą pipety może zakraplać do jednej foremki różne kolory. Jeżeli nie zamiesza ich, powstaną fantastyczne, abstrakcyjne wzory.
  • Bazę glicerynową można wlewać warstwami w różnych kolorach. Kolorujemy ją barwnikami w kilku pojemnikach, a potem po trochu przelewamy do foremek i czekamy, aż Wtedy można wlać kolejną warstwę.
  • Do rozpuszczonej bazy glicerynowej oprócz barwnika dodaje się Mydełko będzie mienić się, a brokat będzie ścierać się w miarę zużywania go.

To tylko kilka propozycji. Dużo zależy od wyobraźni dziecka i tego, jaki znajdzie pomysł na kolor mydełek. Jeżeli mają mieć kształt kryształu, po ostygnięciu trzeba nieco pościnać ich brzegi (do tego potrzebna będzie pomoc rodzica).

W zestawie, oprócz barwników i bazy glicerynowej, znajdują się aromaty, zatem dziecko może również wybrać, w jaki sposób będzie pachniało jego mydełko. To również dobry pomysł na samodzielnie przygotowany prezent – być może dla koleżanki albo dla babci. Dziecko będzie mieć satysfakcję z tego, że samo go wykonało.