Early Rider Lite: rower w stylu chopper

Wszyscy wiemy o tym, że rowerki biegowe są uwielbiane przez dzieci, a przy tym są rewelacyjnym wstępem do nauki jeżdżenia na rowerze z pedałami. Choć w ostatnich latach rowery biegowe zyskały na popularności, nadal niektóre z nich są mniej znane. Dlatego przy prezentacji rowerka Early Rider Lite sięgnęliśmy do opinii z Anglii. Bloger prowadzący stronę geekdad.com, z ojcowskiego punktu widzenia, przedstawia rzetelną recenzję tej stylowej zabawki.

Kiedy zostaje się rodzicem, nagle uderza w nas to, jak wiele rzeczy potrzebujemy my oraz nasze dzieci. Wiele z nich nie jest wartych zachodu, jednak niektóre z nich okazują się być używane na okrągło. Rowerki biegowe Early Rider są właśnie takimi zabawkami. Nie nudzą się szybko, więc dzieci korzystają z nich właściwie tak długo, aż z nich wyrosną.

Bloger zaznacza, że rowerki biegowe polecili mu sąsiedzi, którzy działają w klubie rowerowym i znają ten temat na wylot. Zwrócili oni uwagę na to, że bardzo łatwo jest z nich przesiąść się” na rower z pedałami. Bez uciekania się do pomocy kółek treningowych, biegania za dzieckiem i zdartych kolan. Bez wątpienia sprawdziło się wszystko to, o czym mówili sąsiedzi. Dziecko bez problemu wsiadło na rower z pedałami i po prostu zaczęło na nim jeździć.

Dlaczego warto kupić rowerek Early Riders?

Nie bez powodu rowerki Early Riders mają taką właśnie nazwę. Już najmłodsze dzieci mogą uczyć się na nich jazdy i łapania równowagi. Nie można pominąć kwestii estetyki. Rowery Early Riders prezentują się naprawdę dobrze. Model Lite wykonany jest z drewna i ma linię, która przypomina klasycznego choppera. Siedzisko jest szerokie i pokryte skórą. Dzięki temu jest bardzo wygodne. Na pierwszy rzut oka widać, że rower jest wykonany z materiałów najwyższej jakości. Niewielka ilość elementów sprawia, że niewiele jest okazji do tego, aby pojazd uległ uszkodzeniu. Niestety rączka nie ma regulowanej wysokości. Jest ona jednak na tyle wysoko, że wystarczy, iż siodełko początkowo jest stosunkowo nisko i mamy możliwość stopniowego podwyższania go.

Dzieci niebywale szybko pojmują na czym polega jazda na tego typu rowerze. Early Rider Lite jest przystosowany dla dzieci w wieku od 18 miesięcy życia. Okazuje się, że już tak małe dzieci bez problemu uczą się, jak należy łapać równowagę, skręcać i nabierać tempa. Z pewnością pomocne jest to, że rower jest wykonany głównie z drewna. To sprawia, że jest bardzo lekki i dzieci swobodnie wjeżdżają na nim nawet pod górę, nie mówiąc o tym, że kiedy się zmęczą, rodzice biorą rower pod pachę i swobodnie niosą go do celu.

Kolejnym plusem jest konserwacja, która nie jest skomplikowana przy tym modelu rowerka.   Rower nie posiada wielu ruchomych elementów, a wszystkie śruby dokręcimy kluczami imbusowymi. Bez problemu można zamówić też  części zamienne.   Serwis Early Rider (w Wielkiej Brytanii) jest bardzo pomocny i skuteczny.

Jedyna wada Early Riders to…

Właściwie jedynym elementem, który można by uznać za wadę, jest brak hamulców. Dzieci hamują za pomocą nóg, co jest w ich przypadku całkowicie naturalne i instynktowne. Kiedy jednak przesiadają się na rower z pedałami, potrzebują czasu, by przyzwyczaić się do korzystania z hamulców. Nie jest to jednak duży problem. Z pewnością przeważa nad nim łatwość, z jaką maluchy pojmują jazdę na tradycyjnym rowerze po tym, jak nauczyły się jeździć na biegowym.

Rower biegowy Early Rider Lite zdecydowanie jest propozycją dla rodziców, którzy szukają pojazdu dla najmłodszych dzieci. Niska waga, naturalny materiał i bezawaryjność są gwarancją korzystania z roweru przez lata i przekazywania go kolejnym maluchom. Bez wątpienia cena idzie tu w parze z wysoką jakością.