Zabawki Żyrafa Sophie z naturalnego kauczuku

NASZ SUROWIEC – KAUCZUK NATURALNY. Zabawki dla niemowląt Żyrafa Sophie są ekologiczne i całkowicie naturalne. Jak przebiega ich produkcja? Żyrafa Sophie produkowana jest z kauczuku, który w 100% jest kauczukiem pochodzenia naturalnego. Do pomalowania żyrafy stosujemy farbę z naturalnego kauczuku zmieszanego z również naturalnymi pigmentami.

Jak produkowana jest Żyrafa Sophie?

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sekretami produkcji: [thesis_video type=”video” image=”https://www.dadum.pl/dla-rodzicow/wp-content/uploads/2017/07/zyrafa-sophie-fim.jpg” video=”https://youtu.be/3FQAxN6aNcQ”]

Czym jest naturalny kauczuk?

Całkowicie naturalny kauczuk, czysty i organiczny, sam w sobie jest już gwarancją jakości. Podobnie jak kawa, naturalny kauczuk występuje w kilku odmianach, a każdą z nich cechują inne właściwości.

W trosce o jakość i bezpieczeństwo, wyselekcjonowana przez nas odmiana kauczuku odpowiada bardzo surowym wymaganiom mechanicznym oraz chemicznym. Dzięki niej powstają produkty trwałe, miękkie, przyjemne w dotyku i jednocześnie bezpieczne dla niemowlęcia. Ten sam kauczuk stosowany jest również do produkcji rękawiczek chirurgicznych oraz prezerwatyw. Jak każdy surowiec naturalny podlega zmianom związanym z upływem czasu.

Jakie są zalety kauczuku naturalnego stosowanego do produkcji Żyrafy Sophie?

Pochodzący z drzewa kauczukowego kauczuk naturalny posiada wyjątkowe właściwości, przede wszystkim jest odporny na silne obciążenia, którym stawia opór dzięki swej niezwykłej elastyczności. Z tego właśnie powodu jest stosowany do produkcji przedmiotów, które muszą spełniać najbardziej wygórowane kryteria jakości.

Jest również szczelny, miękki oraz przyjemny w dotyku.

Skąd pochodzi naturalny kauczuk stosowany do produkcji Żyrafy Sophie?

Kauczuk jest pozyskiwany z drzewa kauczukowego. Każdego ranka, o świcie, tradycyjni zbieracze wyruszają na plantację, by zebrać kauczuk wyciekający z drzewa dzięki nacięciu w korze.

Plantacje drzew kauczukowych, z których pochodzi kauczuk stosowany do produkcji żyrafy Sophie, rosną w Malezji już od kilkudziesięciu lat. Wierni naszej wizji i naszym wartościom zwracamy szczególną uwagę na sposób, w jaki kauczuk jest uprawiany.

Jaka jest różnica pomiędzy kauczukiem naturalnym a plastikiem?

Kauczuk naturalny jest surowcem pochodzenia roślinnego, natomiast plastik jest materiałem pochodzenia głównie syntetycznego, tworem przemysłu petrochemicznego.

Żyrafa Sophie jest produkowana w całości z kauczuku naturalnego pochodzącego z drzewa kauczukowego.

Jaką farbę stosuje się do pomalowania Żyrafy Sophie?

Farby, którymi maluje się żyrafę Sophie, składają się całkowicie naturalnego kauczuku (tego samego, z którego żyrafa Sophie jest produkowana) oraz naturalnych pigmentów. Kiedy zmiesza się te dwa składniki powstaje farba o tzw. charakterze jadalnym, i właśnie taką farbą maluje się żyrafę Sophie.

Brązowy pigment służy do pomalowania plamek, uszu, rogów oraz kopyt, pigment różowy zdobi pyszczek oraz policzki, a pigmentem czarnym maluje się oczy żyrafy.

Dlaczego kolory poszczególnych Żyraf Sophie mogą się różnić między sobą?

Wszystkie nasze żyrafy malowane są ręcznie. Ich kolor może się różnić w zależności od jakości surowca, odcienia barwnika naturalnego oraz sposobu pracy ludzkich rąk.

Dlatego też każda żyrafa Sophie jest jedyna i niepowtarzalna.

Źródło: www.sophielagirafe.fr .