Przygotowania do wiosny czyli wybieramy odpowiedni pojazd.

Już za nie cały miesiąc będzie kalendarzowa wiosna 🙂 Pogoda za oknem zachęca do zabaw na świeżym powietrzu. Warto by dzieci spędzały aktywnie ten czas. Podarujmy im więc wyjątkowy pojazd. W ofercie znajdziemy coś odpowiedniego dla dziecka w różnym wieku.

18 miesięczne maluchy zachwycą się jeździkami Wutsch. Dzięki zastosowaniu w konstrukcji jeździka wychylnej przedniej osi, która pozwala na jazdę w różnych warunkach podłoża można na nim jeździć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jeździki są lekkie, posiadają ergonomiczne siedzenia, bezpieczne zaokrąglone rączki i ciche koła. Wutsch jest malowany proszkowo dlatego lakier jest odporny na uderzenia.

Mogą również uczyć się pedałować na rowerkach trójkołowych Fitsch. Rowerki mają koła wykonane z miękkiego plastiku dlatego nie porysują podłogi i nie narobią hałasu.
Co raz popularniejsze są rowerki biegowe. Wykonane mogą być z aluminium lub drewna. Idealne jako pierwszy dwukołowy pojazd dziecka. Znajdziemy modele odpowiednie dla dzieci od 2 lub 3 lat. Uczą równowagi, kontrolowania kierownicy i hamulców.

Po przygodzie z rowerem biegowym pora na naukę jeżdżenia na prawdziwym dwukołowym rowerku. Model ZL 12-1 Alu będzie odpowiedni dla 3-latków lub dzieci, które mają już 95 cm, a model Z 8 będzie idealny dla 4-latków lub dzieci, które mają 105cm wzrostu. Rowerki mają regulowane siedzenia oraz kierownice. Posiadają niską, aluminiową ramę co jest ważnym udogodnieniem dla maluchów.  Oprócz przedniego hamulca rowerki posiadają tylny hamulec typu „kontra“ czyli uruchamiany przez ruch pedałami do tyłu. Są lekkie ale bardzo bezpieczne i atestowane.

Więcej o tym jak odpowiednio wybrać rower znajdziecie tutaj