Doniczka “Lew” z nasionami trawy

Dzisiaj wiosenny powiew na naszym blogu: mała doniczka w kształcie głowy Lwa, do sadzenia nasion trawy.

Doniczka z nasionami trawy

Osobiście, bardzo mi się podoba seria doniczek w kształcie głów zwierząt 🙂 Są to zestawy dedykowane dla dzieci od 3 do 6 lat, czyli dla najmniej cierpliwych ogrodników -bo trawa bardzo szybko rośnie 🙂

Doniczki są śmieszne, a swoim wyglądem zachęcą najmłodszym do dalszych prac. Ziemia kokosowa jest ekologiczna, nie zawiera żadnej chemii dlatego dziecko może bezpiecznie samemu ją rozpakowywać i włożyć do doniczki. Potem należy podlać ją wodą i poczekać aż napęcznieje. Następuje to w ciągu kilka minut. Teraz najważniejsza chwila: sadzenie! W tym celu dziecko musi najpierw wyjąć z doniczki trochę ziemi, odłożyć na bok. Teraz może nasypać nasionka do doniczki. Nasiona muszą być w miarę równo rozprowadzone na podłożu kokosowym następnie trzeba rozprowadzić odłożoną resztę ziemi na nasiona. Można też zrobić dziurki i sypać nasiona do dziur. Teraz trzeba podlać odrobiną wody.

Następny etap to niestety próba cierpliwości dla dziecka i rodziców 😀 Jak wiadomo 3-4 dni to cała wieczność… Mamo, czy już rośnie? Tato, kiedy w końcu będzie trawa?! Babciu, ja się chyba nie doczekam tej trawy! Aż pewnego poranka… JEST !