Prezent na Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, dzień później 22 stycznia Dzień Dziadka. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym prezentem dla dziadków jest ten wykonany osobiście przez wnuka.

Jaki jest przepis na idealny prezent dla babci i dziadka? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta — miłość wnuków oraz… własnoręcznie przez nich wykonany upominek. To właśnie prezenty zrobione przez wnuków są tymi najcenniejszymi i sprawiają dziadkom najwięcej radości.Przedstawiamy wam kilka pomysłów na prezenty handmade dla dziadków, które rodzice mogą zrobić wspólnie ze swoimi dziećmi.


Breloczek z odciskami palców
Oryginalnym, a zarazem bardzo praktycznym prezentem będzie breloczek na klucze z odciskami palców wnuków. Do wykonania takiego breloczka potrzebna nam jest tylko modelina,  wałek oraz forma, za pomocą której wytniemy kształt naszego breloczka. Po rozwałkowaniu modeliny wycinamy w niej formę breloczka za pomocą foremki. Następnie odciskamy w modelinie kciuki dzieci tak, aby utworzyły kształt serca. Przy pomocy drutu lub szydełka tworzymy jeszcze otwór na klucze. Breloczek utwardzamy w piekarniku w temperaturze  ok 100 przez 20 minut.Więcej na: https://lollyjane.com/simple-mothers-day-clay-keychain/

Bukiet z kwiatami
Ciekawą alternatywą dla zwykłego, żywego bukietu będzie podarowanie babci i dziadkowi bukieciku z wykonanych własnoręcznie kwiatków. Dzięki zestawowi kreatywnemu marki SENTOSPHERE stworzymy papierowy bukiecik z polnych kwiatów. W opakowaniu znajduje się wszystko, co niezbędne do stworzenia papierowych kwiatów, czyli 6 rodzajów bibuły, łodygi i klej. Kwiatki można umieścić we własnoręczne wykonanym i ozdobionym przez dziecko flakoniku.
https://www.dadum.pl/polne-kwiaty-dyi-z-bibuly-do-robienia-sentosphere.html

Mini album
Znakomitym pomysłem na prezent jest również własnoręcznie wykonany mini album, w którym umieścimy zdjęcia wnuków. Do tego celu będzie nam potrzebna: duża kartka papieru brystolu, tektura, tkanina o ciekawym wzorze i pasująca do niej kolorowa wstążka oraz zdjęcia. Dodatkowo będzie nam potrzebna tubka z klejem oraz nożyk tapicerski.

Wycinamy długi pasek z brystolu o 1 cm większy od wysokości zdjęć i składamy go w harmonijkę.  Okładkę albumu robimy z dwóch kwadratów, na które naklejamy tkaninę (kwadrat o pół centymetra większy). W okładki wklejamy harmonijkę. Na poszczególnych “stronach” harmonijkowego albumu wklejamy zdjęcia. Na koniec  album przewiązujemy kawałkiem wstążki. Więcej na:  http://www.twojediy.pl/mini-album/.

Zapachowe świece

Wyjątkowym prezentem mogą być również własnoręcznie zrobione zapachowe świece. Przyda nam się do tego gotowy zestaw np. Zapachowe świece prowansalskie lub etniczne. Dzięki niemu w prosty sposób stworzymy 5 świec. Dziecko samo zdecyduje o ich zapachu i kolorze. Ich niezwykła i oryginalna forma sprawi, że będą ozdobą każdego wnętrza. Po zapaleniu wydzielają delikatny zapach cyprysa, figi lub lawendy.


https://www.dadum.pl/etniczne-swiece-zapachowe-diy-sentosphere.html?search_query=zapachowe+świece results=7


Doniczka z motylkiem
Jeżeli babcia i dziadek mają w domu dużo kwiatów, możemy zrobić dla nich doniczkę ozdobioną wyjątkowym wzorem z motylem. Dlaczego ten wzór jest wyjątkowym? Ponieważ skrzydełka motylka są odciskami stóp dziecka. Wystarczy, że w sklepie z artykułami ogrodniczymi kupimy klasyczną prostą doniczkę, a następnie pomalujemy ją wybranym kolorem. Po wyschnięciu malujemy wielokolorowy wzór na stopach dziecka i odciskamy je  na doniczce.

https://i.pinimg.com/originals/b1/63/96/b16396673033c2c703d2e0c6bd36c1f0.jpg


Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo szczęścia, radości, jak najwięcej powodów do uśmiechu. Aby jak najdłużej mogli cieszyć się zdrowiem i wspólnie spędzonym czasem z wnukami.