Prawda czy fałsz ? Kilka pytań do Żyrafki Sophie !

Kultowa Żyrafka Sophie odpowiada dzisiaj na nasze pytania. Prawda czy fałsz?

Czy żyrafa Sophie jest zabawką przeznaczoną do kąpieli?

FAŁSZ: Żyrafa Sophie nie jest zabawką przeznaczoną do kąpieli.

Nawet jeśli żyrafy potrafią pływać, nasza Sophie nie lubi wody 😉

Do kąpieli proponujemy Państwu inne zabawki (z naturalnego kauczuku lub plastiku), które są specjalnie stworzone po to, by towarzyszyć dziecięcym zabawom w wodzie.

Czy w żyrafie Sophie może pojawić się pleśń?

FAŁSZ: W żyrafie Sophie nie może pojawić się pleśń. W przypadku prawidłowego użytkowania produktu nie ma żadnego powodu, by powstała w nim pleśń.

PRAWDA: W przypadku nieprawidłowego użytkowania żyrafy Sophie (nieprzestrzeganie zaleceń dotyczących mycia i/lub użytkowania), jeśli w zabawce przez dłuższy czas znajduje się woda, może się zdarzyć, że wewnątrz pojawi się pleśń. Jednak warto przypomnieć, że kauczuk, który jest surowcem nieprzepuszczalnym, uniemożliwia przeniesienie się bakterii z wewnątrz na zewnątrz produktu.

Czy żyrafa Sophie zawiera nitrozoaminy ?

FAŁSZ: Żyrafa Sophie jest zgodna z obowiązującymi normami europejskimi oraz światowymi zarówno na poziomie zawartości nitrozoamin, jak i innych substancji. Przy okazji zwracamy uwagę, że nitrozoaminy występują w naszym codziennym życiu o wiele częściej niż nam się zdaje (piwo, mięso, ryba wędzona, itp.).

Czy żyrafa Sophie zawiera BPA?

FAŁSZ: Bisfenol A (BPA) jest związkiem chemicznym nierozłącznie związanym z tworzywami sztucznymi, w szczególności poliwęglanami (PC) oraz żywicami neutralizującymi procesy korozyjne (żywice wyściełające wnętrze puszek na napoje, tubek oraz puszek konserwowych).  Jako że żyrafa Sophie jest produkowana w całkowicie naturalnego kauczuku, nie zawiera bisfenolu A.