Jak pomalować twarz księżniczki – tutorial farbami Grim’Tout

Zapraszamy na lekcję malowania twarzy dziecka do przebrania księżniczki. Przedstawimy krok po kroku jak wykonać taki makijaż. Używać w tym celu będziemy farb do malowania twarzy i akcesoriów marki Grim’tout, które są bezpieczne dla skóry malucha i nietoksyczne.
Niezbędna będzie gąbka, pędzelek, lusterko oraz farbki w kolorze białym, różowym i fioletowym. Ewentualnie użyć możesz także żelu z brokatem.
Na początku przygotuj wodę, gąbkę, farbę różową oraz białą. Przy pomocy gąbki nanieś na twarz dziecka farbę różową. Zacznij od środka czoła, a następnie farbę rozetrzyj z dodatkiem koloru białego na całe czoło, aż po policzki.
W dalszej kolejności potrzebna będzie woda, pędzelek i biała farba. Przy ich pomocy wykonaj pośrodku czoła pięć promienistych kreseczek w górę oraz pomiędzy brwiami. Białą farbą i pędzelkiem zaznacz wzory kropli na skroniach (4). Zaznacz także podwójnego esa-floresa ciągnącego się od kącika oczu aż na czoło. Podobne białe zawijasy narysuj również na policzkach. Przy pomocy białej farby narysuj także łezki na czole, pomiędzy wcześniej narysowanymi malunkami.
Przygotuj wodę, pędzelek, farbę różową oraz fiołkową. Fioletową farbą obrysuj wcześniej narysowane białe wzory, wypełniając ich środek. Przy pomocy różowej farby narysuj nieduże kropki u nasady biało-fioletowych rysunków. Na różowo pomaluj również usta dziewczynki oraz narysuj kreski na jej powiekach.
Na koniec, brokatowym żelem możesz także zaznaczyć czoło tuż przy linii włosów. To wszystko, makijaż prawdziwej księżniczki jest już gotowy. Z pewnością dzięki niemu dziewczynka podbije każdy bal.