10 prostych pomysłów na pomalowanie twarzy dziecka

Malowanie twarzy to świetny pomysł na wspólną zabawę, ale także na przeistoczenie się w kogoś zupełnie innego. Masz wszystkie potrzebne przyrządy, ale brakuje ci inspiracji? Podpowiemy jakie postacie łatwo jest uzyskać tylko przy pomocy farbek i kredek do skóry.

  1. Klaun

Przy pomocy pędzelka narysuj czarny trójkąt nad i pod lewym okiem. Narysuj czerwone kółko (rumieniec) na każdym policzku. Niezbędnym elementem stroju jest mini kapelusz.

  1. Syrena

Przy pomocy gąbki zanurzonej w niebieskiej farbie, narysuj wzór na czole i nad oczami. Korzystając z pędzla zaznacz białą skorupę pośrodku czoła i domaluj łuski w kształcie litery U na niebieskim czole. Kontur uzupełnij czarną farbką. Takim samym kolorem narysuj linię na powiekach oraz dwie linie w rogu każdego oka.

  1. Tygrys

Gąbką z białą farbą wykonaj rysunek w pobliżu oczu. Gąbki z pomarańczową farbą użyj do pomalowania kości policzkowych, nosa i fragmentu pomiędzy brwiami. Korzystając z pędzla, narysuj czarne paski na czole oraz policzkach. Na czubku nosa umieść czarne serduszko.

  1. Smok

Gąbeczką z zieloną farbą pomaluj oczy, nos, policzki i górną wargę. Namaluj białe rogi na brwiach, a także kły przy ustach. Czubek nosa zaznacz na czarno. Dodaj łuski w kształcie litery U. Konieczna jest czarna linia przy brzegach nosa. Między rogami nanieś zarys litery V i pomaluj go na czarno. Detale podkreśl białą farbą.

  1. Hulk

Użyj gąbki, aby rozsmarować zieloną farbę na twarz i ciało. Zaczynając od każdej kości policzkowej, użyj pędzla aby narysować czarne linie w kierunku każdego ucha. Wykonaj pionowe linie cieni na policzkach. Narysuj linię od góry każdego nozdrza. Gniewne brwi zaznacz intensywną, czarną farbą.

  1. Ziggy Stardust

Za pomocą pędzelka narysuj pomarańczowy piorun przez twarz, rozciągający się od lewej połowy czoła, poprzez prawe oko, aż do prawego ucha. Wszystko wzbogać cieniowaniem fioletowej i niebieskiej farby do twarzy.

  1. Superbohater

Za pomocą pędzla narysuj zakrzywioną, niebieską linię na czole, tworząc punkty nad każdą brwią. Narysuj linię wzdłuż policzków i z powrotem, pod oczami i nad nosem. Wnętrze wypełnij farbą w kolorze niebieskim. Narysuj kontur wokół twarzy i oczu – musi być wyraziście czarny. Wszystko podkreślą wściekłe brwi, w kształcie obróconych, spłaszczonych liter S.

  1. Księżniczka

Narysuj kontur różowej korony na czole pędzlem. Użyj gąbki, aby wypełnić jej wnętrze różową farbą. Po środku korony narysuj purpurowy diament lub kształt łezki. Najlepiej, aby błyszczała przy pomocy brokatu. Trzy białe łezki niech znajdą się pomiędzy oczami. Dodaj różowe kółko pod każdym okiem i białą gwiazdę. Zarys korony, biżuterii i łzy oznacz kolorem czarnym. Nie zapomnij o dodatku trzech czarnych rzęs obok każdego oka. Makijaż rozświetlą białe akcenty.

  1. Wróżka

Użyj gąbki, aby narysować srebrny pasek nad oczami od ucha do ucha. Różową farbą podkreśl przestrzeń między oczami, a skroniami. Narysuj kwiat pod jednym okiem i dodaj przy nim dwa czarne esy-floresy.

  1. Ryba

Gąbkę wykorzystaj do naniesienia pomarańczowej farby na kości policzkowe i po obu stronach szyi. Użyj pędzelka, aby narysować czarne linie, by nad pomarańczową farbą stworzyć desenie w formie płetw. Dokończ dzieło dodając pomarańczowe łuski, w formie litery U na czole oraz brodzie. Ich kontur podkreśli użycie czarnej farby. Narysuj pomarańczowe serce na wargach i zaznacz jego kontur kolorem czarnym.