Titoutam: historia marki

Początkowo podstawą sukcesu francuskiego producenta ram DIMCO COTÉ DÉCO była wiedza i umiejętności rzemieślnicze, opanowanie technik ręcznej produkcji przedmiotów w oparciu o naturalne surowce, jak również nieustanne poszukiwanie nowych inspiracji i pomysłów. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Cholet w departamencie le Maine-et-Loire (Kraj Loary). Działalność firmy stopniowo ewoluowała w kierunku tworzenia elementów wystroju domu oraz pokoju dziecięcego. Owocem poszukiwań stylu oraz nieustannego podążania za najnowszymi trendami jest szeroka gama nowych produktów, którą prezentujemy dwa razy w roku (we wrześniu i w styczniu).

Produkty DIMCO COTÉ DÉCO są rozpowszechniane we Francji i za granicą poprzez sieć pośredników handlowych, w sklepach z wyposażeniem wnętrz z najwyższej i średniej półki cenowej, sklepach dla dzieci, kwiaciarniach, sklepach fotograficznych oraz papierniczych.

Firma rozwija dwie marki produktów przeznaczonych do wystroju wnętrz: Bruit de Cadre, i Titoutam.

Trochę historii

Nasze kolekcje powstały w wyniku pewnego spotkania! Spotkania artystki malarki z producentem ram, który potrzebował artystycznego wparcia. Fabryka ram Claude’a Delaunaya rozwijała się w kierunku podboju nowych rynków, a Renée Bertrand, w wolnych chwilach artystka malarka, zaopatrywała się u Claude’a w ramy i podkłady malarskie oraz dostarczała materiały pracowniom i grupom malarskim na terenie Kraju Loary. Pewnego dnia wpadła na ciekawy pomysł zastąpienia ram obrazem, który dzięki zastosowaniu różnych dodatków „wychodzi” niejako poza profil obramowania. W bardzo szybkim czasie jej koncepcje odniosły niespodziewany sukces, w wyniku czego narodziła się współpraca.
Początkowo Renée korzystała z lokalu firmy DIMCO i w każdą środę wykonywała krótkie serie około dziesięciu sztuk. Jednak zapotrzebowanie było coraz większe, dlatego też szybko zatrudniono dodatkową osobę do pomocy przy malowaniu. Następnie liczba pracowników wzrosła do 2, 3, później do 10, a obecnie pracownia dekoracyjna zatrudnia 25 osób.

1997 -Powstaje firma DIMCO.

2000 -Pracownia dekoracyjna oferuje około 30 ramek ozdobnych dla domu i pokoju dziecięcego.

2003 -Wylansowanie marek produktów ozdobnych „Tam tam collection” przeznaczonych do wystroju pokoju dziecięcego, oraz „Bruit de Cadre” stworzoną z myślą o wystroju domu. Tworzenie „przestrzeni dekoracyjnej” poprzez inwestowanie w produkty wykonywane z drewna, ręcznie wykonywanego papieru oraz papier mâché, które doskonale harmonizują z kolekcjami naszych ramek. We wrześniu, w ramach Targów Maison&Objet (Dom i Przedmiot) w Paryżu, DIMCO otrzymuje nagrodę „Découverte” (Odkrycie) przyznawaną w branży dziecięcej. Nagroda ta jest uznaniem za kreatywność oraz sprawia, że firma może zaistnieć w prasie międzynarodowej.

2004 -Stworzenie postaci przewodniej „Lilifleur”.

2005 -Stworzenie kolekcji „Savane”.

2006 -Marka „Tam tam collection” zmienia nazwę na Titoutam. Tylko ta jedna gama zawiera ponad 180 produktów. Firma inwestuje w rozwój artykułów dekoracyjnych, łącząc wyroby tekstylne z elementami meblowymi.

2007 -Zostaje wydany pierwszy katalog „Titoutam” przeznaczony dla szerszej publiczności.

Titoutam

Marka TITOUTAM prezentuje magiczny świat dekoracji do pokoju małego i starszego dziecka. Oferujemy akcesoria, które staną się wiernymi towarzyszami maluchów, a rodzicom ułatwią skomponowanie pełnego wystroju i stworzenie cudownej atmosfery w pokoju dziecięcym: ramki, pele-mele, przybranie łóżeczka, śpiworki, wieszaki…
Produkty są malowane ręcznie na prawdziwym drewnie, na papier mâché oraz szlachetnych tkaninach. Są projektowane przez francuskich artystów i wykonywane przez rzemieślników.

Bruit de cadre

Wśród produktów marki BRUIT DE CADRE każdy znajdzie coś modnego dla siebie, a dzięki naszym ramkom zdjęcia nabiorą życia!
Oferujemy produkty w stylu nowoczesnym, w stylu wiejskiego domku, romantycznym, zainspirowanym naturą, pełnym uroku oraz nastrojowym. W naszej ofercie można znaleźć tablice typu „pele-mele”, lampy, tablice i tabliczki do zapisywania ważnych informacji, skrzynki na klucze, wieszaki, lustra, zegary ścienne, wazony jednokwiatowe, jak również całą kolekcję stworzoną specjalnie z myślą o kwiaciarniach.

[Źródło: www.dimco-deco.com – Tłumaczenie © I.Dyląg Allegro Sp.j. – Tekst chroniony prawem autorskim, nie może być kopiowany]