Co wiesz o pszczołach?

8 sierpnia w całej Polsce obchodzony był Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji portal ekokalendarz.pl przygotował interesujący pakiet edukacyjny dla najmłodszych, który wypełniony został ciekawostkami i pomysłami na edukacyjne zajęcia związane z życiem tych pożytecznych owadów. Jak można go wykorzystać do wspólnej zabawy z dziećmi?

“Mamo, skąd się bierze miód?” To pytanie z pewnością już padło lub wkrótce padnie z ust twojego dziecka. Dociekliwy maluch — jak to zwykle bywa — nie zadowoli się lakonicznym: ” Miód robią pszczoły” i zacznie zadawać kolejne pytania zaczynające się od ulubionego słowa: “Dlaczego?” Musimy być na to przygotowani i “uzbrojeni” w odpowiednie materiały i wiedzę.

Z pomocą przychodzi nam portal ekokalendarz.pl, który z okazji Wielkiego Dnia Pszczoły z myślą o dzieciach przygotował wspaniały pakiet edukacyjny. Dzięki niemu dzieci poprzez zabawę poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania: Jak wygląda pszczoła miodna? Na czym polega zapylanie? Skąd się bierze nektar? Kto pracuje w ulu? Czy pszczoły są potrzebne? W materiałach podejmowany jest również problem masowego wymieraniem pszczół i sposobach ochrony tych pożytecznych owadów.

Wszystko ujęte w lekką formę — są m.in. kolorowanki, krzyżówka i materiały do przygotowania pacynek, a także przepis na miodowy smakołyk i instrukcja budowy hotula, czyli hotelu dla dzikich pszczół.

Świetnie przygotowany pakiet pod względem merytorycznym i dydaktycznym. Znakomicie spełnia funkcję nauczania przez zabawę i działanie. A informacje zawarte w materiałach z pewnością dadzą odpowiedzi na wszystkie pytania dociekliwego malucha. A i może i rodzic dowie się czegoś nowego. 😉

Pakiet edukacyjny o pszczołach można bezpłatnie ściągnąć.