Co na kolkę ? Cudowne termoforki z ziarenkami !

Sposób na kolkę

Bonjour 😉 !

Termofory suche, tzw. poduszki grzejące, są jeszcze mało znane w Polsce. Piszę o nich dzisiaj, bo słyszę niestety regularnie o problemach z kolką i przemęczonych rodzicach. Kolka niemowlaka mija po kilku tygodniach, ale wciąż od czasu do czasu brzuszki naszych pociech są bolące. Jak możemy im pomóc?

Sigikid termofor dla niemowląt, suchy bezpieczny termofor z ziarenakami

Większość poradników pisze o tych samych zasadach: ciepła kąpiel lub ciepły okład, delikatny masaż, pozycja leżąca na brzuszku. Termofory suche pozwalają zrealizować to wszystko szybko i bezpiecznie.

Termofory suche posiadają w środku woreczek z ziarenkami: np. zboże lub pestki wiśni. Środkowy woreczek wkłada się do mikrofalówki na 20-30 sekund, po czym ciepły woreczek włożymy z powrotem do środka termofora. Można położyć maleństwo na brzuszku w swoim łóżeczku, dając mu ciepły termoforek pod brzuszkiem. Termofor jest płaski i mu nie przeszkadza. Ja osobiście wolałam położyć się (na plecy) z moim dzieckiem na moim brzuszku, między nami termoforek. To pozwala przytulać maleństwo w najtrudniejszych chwilach! Ziarenki w środku termofora pomagają kiedy chcemy masować brzucha: dziecko leży na termoforze, my delikatnie poruszamy dziecka masując plecy lub pupcię, i ziarenka “masują” brzuszka.

Moje dzieci są teraz starsi, ale mam jeszcze poduszkę grzejącą zawsze pod ręką. W wieku 5 lat dziecko ma czasem “ciekawe” pomysły, i lepiej żeby nie miał na brzuchu klasyczny termofor z gorącą wodą! Z suchym termoforem jestem pewna, że nikt się nie oparzy!

Po testowaniu w rodzinie, polecam!