Puky: krótka historia niemieckiej marki pojazdów dziecięcych

Puky to niemiecka marka pojazdów dla dzieci i młodzieży. Puky produkuje w swoich zakładach jeździki,
hulajnogi, rowerki trójkołowe i biegowe, rowery dziecięce, gokarty i nawet monocykle.

Kilka faktów o Firmie Puky

Nie tylko tradycja

Kluczem do sukcesu marki PUKY® jest oryginalność, przejawiająca w projektowanych produktach oraz wpływająca na odbiór marki. Wynika przede wszystkim z przyjętego systemu wartości, docenianego zarówno przez samych pracowników, jak i otoczenie zewnętrzne firmy. Konsekwencja, odpowiedzialność i solidność to podstawowe wyznaczniki działań, które motywują do tworzenia jakości znanej i cenionej jako Made in Germany.

Przywiązanie

Koncepcja handlu w PUKY® może się poszczycić 60-letnią tradycją, która niezmiennie czerpie z dorobku współpracy z partnerami handlowymi, będącymi ekspertami w tej dziedzinie.

Utrzymanie wartości i trwałość

Pojazdy PUKY cieszą się dużą popularnością wśród rodziców ze względu na niezwykłą trwałość. Wynika ona przede wszystkim z wysokiej jakości produktów, ale także z zapewnienia przez producenta wieloletniej gwarancji, która umożliwia dostęp do części zamiennych. Dzięki temu rodzice mogą wiele zyskać także na odsprzedaży artykułów, które w ten sposób nie tracą na wartości.

Doświadczenie

Firma PUKY® przez 60 lat rozwoju zyskała duży potencjał doświadczenia w projektowaniu, konstruowaniu i produkcji pojazdów dla maluchów. Ten bogaty zasób wiedzy technologicznej powstał dzięki wymianie doświadczeń i ścisłej kooperacji ze specjalistami i jednostkami wspierającymi rozwój dziecka, tj. terapeutami ruchu, pediatrami, przedszkolami i szkołami.

Bezpieczeństwo

Od początku istnienia marki, firma PUKY® stawia sobie za cel szczególną troskę o najwyższe bezpieczeństwo produkowanych pojazdów dla dzieci. Jej wyrazem jest m.in. stworzenie nowoczesnego laboratorium kontrolnego i regularne testowanie w nim wszystkich pojazdów PUKY®. Dzięki tak wysokim standardom badania jakości, wykraczającym poza obowiązujące dyrektywy można mieć pewność, że bezpieczeństwo użytkowników jest jedną z naczelnych wartości w procesie produkcji.

Design

Design pojazdów PUKY® odzwierciedla troskę o wysoką jakość, ale także dąży do tego aby produkty odznaczały się modnym wyglądem, były bezpieczne, a równocześnie aby odpowiadały na potrzeby najmłodszych.

Made in Germany

Firma PUKY® jako marka niemiecka to gwarancja wysokiej jakości wszystkich produktów. Są one konsekwentnie projektowane, konstruowane i produkowane w Niemczech.


Historia firmy Puky

Firma Puky GmbH & Co. KG produkuje pojazdy dla dzieci od 1949 roku. Swoją działalność firma rozpoczęła od produkcji hulajnogi w Dusseldorfie, dopiero potem ruszyła produkcja rowerów dla dzieci. Od roku 1960 fabryka Puky znajduje się w Wuelfrath, miasteczku usytuowanym pomiędzy Dusseldorfem a Wuppertalem.

Puky jest jednym z liderów niemieckiego rynku pojazdów dla dzieci, zarówno pod względem produkcji, jak i sprzedaży, która rozwija się dzięki współpracy firmy z wyspecjalizowanymi partnerami handlowymi. Puky odgrywa również znaczącą rolę na rynku europejskim. Obecnie w ofercie firmy znajdują się hulajnogi, rowery dla dzieci i młodzieży, rowerki biegowe, monocykle, gokarty, rowerki trójkołowe i akcesoria rowerowe.

Puky zatrudnia 100 pracowników, dodatkowo współpracuje też z osobami niepełnosprawnymi, które pomagają przy montażu pojazdów. Fabryka Puky produkuje od 2000 do 3000 pojazdów dziennie.

Poniższe zdjęcia przedstawiają więcej szczegółów na temat historii firmy Puky:

1949: założenie firmy „PUCK Kinderfahrzeuge”, czyli „PUCK Pojazdy Dziecięce” w Dusseldorfie przez Heinza Kuchenbeckera, Hermanna Schlessmanna i Neefa.

1949: rozpoczęcie produkcji hulajnogi i rowerów dwukołowych; w pierwszym roku swojej działalności firma produkuje 3993 pojazdów.

Pierwsze rowerki biegowe Puky1950: wystawa firmy Puck na targach zabawek w Norymberdze (Nurnberg Spielwarenmesse).

1950: wystawa firmy Puck na targach dziecięcych w Koln.

1950: cud gospodarczy; na początku lat 50. produkcja hulajnogi eksploduje i firma Puck z roku na rok podwaja swoje obroty.

1951: firma Puck GmbH Fahrzeugfabrik wychodzi z grupy Schlessmann GmbH i staje się samodzielną jednostką z siedzibą w Dusseldorfie.

1956: marka Puck zmienia nazwę na Puky.

1959: produkcja zostaje przeniesiona z Dusseldorf do Wulfrath.

Hala montażowa Puky w 1959r.1960: Puky zaczyna sprzedawać rowerki trójkołowe.

1961: Puky zaczyna sprzedawać gokarty.

1977: Puky rewolucjonizuje rynek rowerków trójkołowych, wprowadzając zupełnie nowy rodzaj pojazdów o nazwie „Caddy”.

Pierwsze pojazdy Ceety1978: firma Puky jako pierwsza wprowadza na rynek innowacyjny model pojazdów – rowerki trójkołowe z drążkiem sterującym.

1980: rozbudowa magazynów Puky.

1991: przeniesienie hali produkcyjnej do dzielnicy przemysłowej.

1994: Pojawia się mieszający farby miś Puky.

2003: Pierwszy rowerek biegowy wyprodukowany ! Puky zaczyna sprzedawać rowerki biegowe.

2006: Restrukturyzacja produkcji i budowa centrum testowego.

2012: do produkcji zostają włączone urządzenia do malowania proszkowego.

2012: Puky zaczyna planować otwarcie nowej hali montażowej o powierzchni 2300 m2 i dodatkowego centrum logistycznego z powierzchnią dla 1000 palet.

Hala Puky w 2012r.2013: otwarcie nowej hali montażowej i nowego centrum logistycznego.