Zabawki dla niemowląt (od 0. do 18. miesiąca)

Zabawki są niezbędne do rozwoju dziecka od urodzenia. Już niemowlak uczy się poprzez zabawę. Zabawka dla niemowlaka, o pewnych walorach edukacyjnych, dopasowana do jego wieku, będzie automatycznie wspierała jego rozwój. W naszym sklepie oferujemy nie tylko przytulanki, oferujemy zabawki wpierające rozwój dziecka.

Więcej
Produkty
Pokazuje 673 - 703 z 703 elementów

W pierwszym miesiącu dziecko reaguje na dźwięk i mocno kontrastowe kolory, leży przede wszystkim na plecy. Odpowiednie dla niego będą pozytywki i wiszące zabawki w jasne i ciemne paski. Marka Sigikid oferuje szeroką gamę zabawek o prostych wzorach geometrycznych, z mocnymi kontrastami. Ciekawą propozycją w tym wieku to również buciki dla niemowląt z grzechotką. Maluchy potrafią od początku ruszać nogami, a robiąc to słyszą dźwięk grzechotki.

W drugim miesiącu dziecko zaczyna unosić głowę w pozycji na brzuchu. Warto w tym wieku sięgać po matę edukacyjną, na którą będzie mogło ćwiczyć. Kilka wzorzystych zabawek położone przed dzieckiem będą świetną zachętą do podnoszenia główki. Niemowlak w drugim miesiącu śledzi oczami poruszające się przedmioty, warto podarować dziecku karuzelę do łóżeczka lub wiszący łańcuszek do wózka.

W trzecim miesiącu dziecko potrafi już trzymać. Jest to bardzo ważny etap, dziecko może zacząć się bawić małymi zabawkami: lekkie grzechotki, piszczałki. Grzechotka powinna być łatwa do złapania i trzymania dla małych rąk. Odpowiednie są wszystkie grzechotki z ogonem, z trąbą lub z łapkami, za którą maluszek będzie mógł trzymać grzechotkę.

W czwartym miesiącu niemowlak uczy się prowadzić zabawkę do ust, wtedy nadchodzi czas na małe gryzaki, i zabawki z grzechotką i gryzakiem w jednym. Zabawka musi jeszcze być mała i lekka, łatwa do złapania i trzymania. Cały czas, dziecko lubi słuchać muzykę ze swojej pozytywki i patrzyć na swoją kręcącą się karuzelę.

Piąty i szósty miesiąc są przełomowe: niemowlak uczy się siadać. Ma coraz więcej sił w plecach, wtedy można do jego pokoju wprowadzać zabawki sensoryczne, rozwijające zmysły: zabawki sensoryczne wydają różnorodne dźwięki, są kolorowe, wzorzyste, wykonane z tkanin i materiałów o zróżnicowanych fakturach. Takie zabawki wspierają rozwój zmysłów: słuchu, wzroku, dotyku.

Marki Lilliputiens, Haba, Sigikid lub Skip Hop oferują zabawki edukacyjne dla niemowląt od szóstego miesiąca. Są to zabawki sensoryczne złożone z różnych części, książeczki materiałowe do oglądania i do zabawy. piramidy do złożenia. Takie zabawki wspierają rozwój małej motoryki u najmłodszych: małe paluszki pracują i ćwiczą wyciągając piłeczkę z brzuszka kury lub odczepiając różne części piramidy łączone na rzep.

Jeden z ostatnich znaczących etapów rozwoju malucha w pierwszym roku jest nauką raczkowania i powoli chodzenia. Uciekające zabawki i walce do raczkowania są idealne na tym etapie rozwoju. Zachęcają dziecko do ruchu, a zarazem są bezpieczne.

Po ukończeniu pierwszego roku życia dzieci przeważnie stawiają pierwsze kroki. Jest to ważny etap, który można wspierać podarowując dziecku chodzik pchacz do nauki chodzenia. Chodziki w naszej ofercie są wykonane z drewna, są solidne, kolorowe, atrakcyjne dla najmłodszych. Bestsellerem dla chłopów jest niewątpliwie jeździk pchacz marki Vilac w kształcie wozu strażackiego, ze schowkiem na zabawki i z klaksonem. Dla dziewczynek odpowiednio są lżejsze, lecz stabilne, pchacze Vilac lub Janod. W tym wieku dziecko siedzi już pewnie, ucieszy się z zabawki na biegunach. Koniki na biegunach Vilac lub Janod posiadają oparcia, dzięki którymi są jeszcze bezpieczniejsze.

Kiedy dziecko już chodzi, polubi pociągać za sobą ulubioną zabawkę. W wieku 18-go miesiąca, dziecko będzie się cieszyło z każdej zabawki do ciągnięcia: pieski, kotki, świnki, króliki na kółkach, a dla chłopców nawet wyścigówki Vilac z pełnego drewna, wyprodukowane we Francji. Zabawki do ciągnięcia w naszym sklepie mają koła wyposażone w nakładki gumowe, aby nie zarysowały podłogi.

Każde dziecko uczy się w swoim tempie, który należy przede wszystkim szanować. Zabawkami można delikatnie i skutecznie wspierać jego rozwój, jednocześnie pomóc mu łatwiej przejść przez kolejne etapy rozwoju.