Puzzle tekturowe i drewniane dla dzieci

Kiedy dziecko układa puzzle, bawi się klockami lub masą do modelowania, ono się bawi... ale nie tylko! Ono również się uczy: uczy się kolorów, kształtów, rozwija zręczność swoich paluszków, uczy się myśleć i planować. Układanie puzzli jest zajęciem wyjątkowo edukacyjnym dla dzieci od ukończenia pierwszego roku życia.

Więcej
Produkty
Pokazuje 1 - 48 z 97 elementów

Pierwsze układanki z uchwytami dla rocznych dzieci rozwijają małą motorykę: dziecko obserwuje kształty, dopasowuje kształty i kolory tak, aby elementy się mieściły na planszy. Układanki drewniane z dźwiękiem są bardzo motywujące, ponieważ wydają dźwięk za każdym razem, kiedy dziecko właściwie dopasuje element: krowy muczą, owieczki beczą i traktory trąbią, co za satysfakcja, co za zwycięstwo !! Przy okazji tej zabawy, nasz roczniak rozwinął swoją koncentrację i cierpliwość. Układanki z klocków tak samo rozwijają małą motorykę, koncentrację i cierpliwość. Dziecko musi dodatkowo być w stanie, patrząc na kawałek ilustracji na klocku, odnaleźć go na obrazie i umieścić go tak, aby odtworzyć cały obraz. Klocki oferują możliwość budowania w 3D, w górę, co uczy prawa równowagi.

Dwulatek już jest w stanie ułożyć proste puzzle. Warto rozpocząć przygodę z prostymi dwuelementowymi puzzlami. Marka Djeco oferuje szeroką gamę puzzli Duo: dziecko łączy przykładowo zwierzęta ze swoim maleństwem lub ze swoim domem. Układając puzzle razem z rodzicem, małe dziecko rozwija więc też swoje słownictwo. Kiedy dwulatek już potrafi układać swoje 2 elementowe puzzle, można mu podarować puzzle ewolucyjne. To są zestawy zazwyczaj 3 lub 4 puzzli, każde z inną ilością elementów. Celem takiego zestawu jest, aby dziecko mogło szybko i bez trudu przechodzić kolejne poziomy. Marka Vilac oferuje puzzle ewolucyjne drewniane. W pudełku znajdują się na przykład: 2 elementowy motor, 3 elementowa koparka, 4 elementowy wóz strażacki, 5 elementowy statek i 6 elementowy samolot.

Trzy- lub czterolatek układa często puzzle z 24, lub 36 elementami. Oferta na rynku jest duża, w naszym sklepie oferujemy puzzle drewniane lub kartonowe wysokiej jakości, z dużymi elementami. Puzzle są efektowne, obrazy są duże, często należy je ułożyć na samej podłodze. Do puzzli, producenci jak Djeco lub Crocodile Creek dodają plakaty edukacyjne. Dzięki puzzlom dzieci w wieku szkolnym uczą się o zwierzętach, krajach i kontynentach. Niektóre puzzle są w języku angielskim, co dodatkowo rozwija słownictwo w tym języku.

Układanie puzzli jest zajęciem edukacyjnym odpowiednim dla wszystkich dzieci, serdecznie zapraszamy do odkrywania naszej oferty.