Doniczka z pokrywką szklarnia do uprawy pomidorów
Doniczka z pokrywką szklarnia do uprawy pomidorów
Doniczka z pokrywką szklarnia do uprawy pomidorów
Doniczka z pokrywką szklarnia do uprawy pomidorów
Doniczka z pokrywką szklarnia do uprawy pomidorów
Doniczka z pokrywką szklarnia do uprawy pomidorów

Pomidorki Koktajlowe Bio zestaw do uprawy dla dzieci +6, Radis et Capucine

REC-032666
Radis et Capucine
W magazynie, dostawa 24h
28,90 zł

Zapakujemy Twój prezent !
Kliknij i dowiedz się więcej

Wysyłka kurierem od 12,59zł Darmowa wysyłka od 200zł Darmowy zwrot towaru
Aktualnie brak opinii o produkcie. Napisz pierwszą opinię.

Opis produktu:

Zestaw do uprawy Pomidorki Koktalowe Bio dla dzieci. Zestaw składa się z czerwonej doniczki, ziemi i nasion. Doniczka jest plastikowa z pokrywką, służy jak mini-szklarnia. Torebka zawiera ekologiczne nasiona Pomidora Zwyczajnego (solanum lycopersicum).

Nasiona pochodzą z rolnictwa ekologicznego FR-BIO-01.

Jak uprawiać pomidorki w doniczce z pokrywką?

Najpierw przygotujmy doniczkę do uprawy. Zdejmij kartonik i odczep pokrywkę, ale nie odrywaj kubka od dna naczynia. Weź szklankę letniej wody i powoli wlej jej zawartość na płytę ziemi kokosowej na dnie doniczki. Zobaczysz, że woda zostanie wchłonięta, a płytka pociemnieje i zacznie pęcznieć. Powoli zalewaj wodą wszystkie pozostałe czyste i odwodnione części, aż nie pozostanie żadna, a ciemnobrązowa ziemia kokosowa odzyska swoją pełną objętość. W razie potrzeby wymieszaj glebę łyżką i sprawdź, czy nie pozostał pod nią kawałek, który nie został ponownie nawodniony. Jeśli użyto lekko ciepłej wody (co znacznie przyspiesza proces rehydratacji), należy pozostawić ziemię w temperaturze pokojowej. Twoja doniczka jest gotowa do wysiewu.

Wskazówki dotyczące uprawy

Wypełnij doniczkę ziemią, odłóż trochę na bok. Rozłóż kilka nasion na powierzchni, w dużej odległości od siebie, przykryj je cienką warstwą, dociśnij i podlej lekkim deszczem. Umieść doniczkę w temperaturze 18-22°C i przy pełnym oświetleniu. Kiełkowanie następuje w ciągu 8-12 dni. Kiedy siewki pokażą swoje dwa spiczaste liścienie, przerzedzić raz, aby zachować tylko 3 rośliny. Dwa tygodnie później, kiedy mają już prawdziwe liście, zachowaj najlepszy z nich. Uprawiać jeszcze przez dwa tygodnie i w końcu przesadzić do doniczki 25-30 cm dla ostatecznej uprawy. Roślinę należy regularnie podlewać i wystawiać na zewnątrz w kwietniu-maju, w zależności od warunków pogodowych. Pierwsze owoce zbiera się od początku lipca do końca września.

Zestaw atestowany europejską normą CE EN-71, czyli jest bezpieczną zabawką.

Informacje techniczne

Zawartość ekologiczna: Torf.
Poziom trudności: Amator.
Rodzina roślin: Warzywa.
Przesadzanie sadzonki: po 2 tygodniach w doniczce o średnice 20-25cm.
Położenie: Na słońcu.
Okres sadzenia: cały rok w domu w temperaturze 18-22 stopni.
Okres kiełkowania: Od 8 do 12 dni.

Cechy produktu:

Wyprodukowane we Francji.

Zawartość zestawu

- Różowa doniczka o średnicy 12 cm i wysokości 12 cm, z otworami drenażowymi pod spodem, aby uniknąć nadmiaru wody przy korzeniach, z 10 cm kubkiem i przezroczystym dzwonkiem otwartym na górze, aby skupić ciepło i wilgoć, ale umożliwić dobre dotlenienie sadzonki
- Woreczek ziemi doniczkowej
- Torebka nasion pomidorów do wysiewu
- Instrukcje i wskazówki dotyczące uprawy.

Wymiary

17 x 10 x 10 cm.

Wiek

Nieodpowiedni poniżej 3 lat.

Opinie o produkcie

Aktualnie brak opinii.


Napisz opinię
Wszelkie materiały (opisy, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) są objęte prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.