Wisiorki dla przyszłych Mam

Bola to wisiorek na rzemyku, który jest elegancką biżuterią ciężarnej i z pewnością spodoba się maluszkowi w brzuszku. Czym jest dzwoneczek ciążowy i dlaczego warto go nosić?

Czym jest bola?

Bola wykorzystywane były w różnych kulturach, jednak te najbardziej popularne noszone były przez kobiety w ciąży w Meksyku i na Bali.

Bola wygląda dość niepozornie. To zazwyczaj zdobiona, kolorowa kulka, wykonana ze srebra lub innego metalu, która zawieszona jest na długim rzemyku lub łańcuszku. To, co najważniejsze, znajduje się w środku bola.  To mały srebrny dzwoneczek, który podczas każdego kroku i ruchu przyszłej mamy wydaje bardzo subtelne, ale słyszalne dźwięki przypominające podmuch lekkiego wiatru.

Jak bola działa na dziecko?

Okazuje się, że  subtelne dźwięki emitowane przez dzwoneczek mają kojący wpływ na maleństwo, które rozwija się w łonie matki. Dziecko, słysząc tę delikatną melodię, relaksuje się i rozluźnia.

Uważa się również, że dźwięki wydawane przez bola oddziałują na dziecko podobnie jak słuchanie klasycznej muzyki lub dziecięcej pozytywki w czasie ciąży. Pozytywnie wpływają na stabilność emocjonalną, a nawet ponoszą IQ dziecka.

Jak i kiedy nosić bola?

Noszenie bola najlepiej rozpocząć w okolicach 20. tygodnia ciąży. Wówczas nienarodzone dziecko ma już wykształcony zmysł słuchu i będzie mogło słyszeć delikatne tony dzwoneczka, które wydawane będą z każdym ruchem i krokiem mamy.

Bola powinno być noszone na rzemyku lub długim łańcuszku w ten sposób, aby zdobiona kulka spoczywała na brzuszku mamy. Biżuterię można nosić na ubraniu lub pod ubraniem — ważne, żeby dziecko dźwięku dzwoneczka słuchało jak najczęściej. Nosząc bola codziennie, oswajamy dziecko z subtelną melodią wydawaną przez bola. Wówczas dziecko nauczy się kojarzyć dźwięk z czymś przyjemnym i relaksującym.

A co po porodzie?

Dziecko wydostało się już z przytulnego i ciepłego łona matki. Wszystko w otoczeniu jest dla niego nowe a czasem przerażające. W tym oswajaniu się z otoczeniem bola okaże się wielką pomocą. Przyda się podczas pierwszych dni a może i tygodni po porodzie. Dźwięki bola pomogą rodzicom wyciszyć maleństwo przed snem i ukoić płacz. Wszystko dlatego, że dziecko rozpozna melodię wydobywającą się z dzwoneczka. Skojarzy ją z tonami, które codzienne słyszało, kołysząc się w brzuszku mamy. W świecie pełnym nowych i zaskakujących doznań dźwięki dzwoneczka będą dla niego czymś bliskim, przyjemnym wspomnieniem. Z tego powodu poczuje się bezpieczniej i szybciej się uspokoi.

Na prezent dla koleżanki w ciąży

Poza praktycznymi korzyściami z posiadania bola (uspokajanie malca), bola ma wiele walorów estetycznych. To przede wszystkim ładna biżuteria, minimalistyczna, ale kolorowa, bardzo często zdobiona etnicznymi wzorami, którą można nosić nawet po porodzie. Pasuje w sam raz do modnych w ostatnim czasie stylizacji w stylu boho i etno. Z tego powodu wisiorek doskonale sprawdzi się również jako prezent dla przyjaciółki, koleżanki w ciąży.

Ładny oraz praktyczny upominek będzie pamiątką przypominającą o oczekiwaniu na narodziny dziecka, oraz o (nie zawsze łatwych, ale pięknych) pierwszych chwilach macierzyństwa.