Rowerek biegowy: FAQ – najczęstsze zadawane pytania

Pytanie : Gdzie kupić rower biegowy / gdzie kupić rowerek biegowy?

Rowerki biegowe są jednymi z najczęściej wybieranych zabawek dla dwu- i trzylatków. Gdzie najlepiej kupić tego typu rowerek? Możliwości mamy bardzo wiele. Wszystko zależy od naszych potrzeb, zasobności naszego portfela oraz tego jakiego rodzaju/marki rowerka biegowego szukamy.

Jeżeli kierujemy się przy wyborze ceną, wówczas warto wstrzymać się z zakupem do sezonu letniego i poszukać okazji w hipermarketach lub na aukcjach internetowych. Tam możemy liczyć na przystępne ceny. Minusem tego typu rozwiązań jest zazwyczaj niższa jakość produktu (marki no name) oraz słabsza obsługa posprzedażowa. Bezpieczne rowerki biegowe znajdziemy z pewnością w sprawdzonym sklepie ogólno sportowym, w sklepie rowerowym lub w sklepie z artykułami dziecięcymi, który posiada dedykowany dział z markowymi rowerkami, jeździkami dla dzieci w wieku 2- 3 lat.

Rowerki biegowe warto kupować w sklepach sprawdzonych i oferujących renomowane marki (np. Puky) produkujące tego typu pojazdy dla dzieci.

Czy lepiej  kupić rower biegowy w sklepie stacjonarnym czy internetowym? Oba rodzaje sklepów mają swoje wady i zalety.

Do sklepu stacjonarnego możemy przyjść z dzieckiem, dopasować rowerek, dokładnie go obejrzeć i sprawdzić wszystkie elementy konstrukcji. Minusem zakupu w sklepie stacjonarnym jest to, że nie zawsze możliwy jest zwrot produktu.

W sklepie internetowym, z kolei, nie ma możliwości sprawdzenia parametrów rowerka osobiście. Kupujemy na podstawie zdjęć i opisu produktu (o ile jest kompletny i wyczerpujący). Zaletą transakcji on line jest jednak to, że w przypadku, gdy rowerek nie będzie spełniał naszych oczekiwań, możemy go w ciągu 14 dni od otrzymania zwrócić bez podawania przyczyny.

Rowerek biegowy najlepiej kupować w sklepie, który oferuje pełną obsługę, w tym serwis posprzedażowy i dostęp do części zamiennych do danego modelu. To ważne, ponieważ rowerki biegowe zazwyczaj są przez dzieci mocno eksploatowane i nawet w egzemplarzu  o solidnej konstrukcji może zdarzyć się nieprzewidziana usterka. Dostęp części i serwis gwarancyjny daje pewność, że dziecko będzie korzystać z rowerka przez dłuższy czas.