Quilling: jak zrobić motyla?

Ozdoby i kartki okolicznościowe, wykonane przy wykorzystaniu quillingu, prezentują się wyjątkowo efektownie. Technika ta jest stosunkowo prosta, a materiały potrzebne do jej wykonania są łatwo dostępne.

Motyle wykonane z papieru mogą być ciekawą ozdobą dziecięcego pokoju. Wykonają je zarówno dorośli, jak i starsze dzieci.

Czego będziemy potrzebowali?

  • Kolorowe paski papieru
  • Przyrząd do nawijania (może do tego służyć wykałaczka)
  • Arkusz piankowy
  • Klej wodny
  1. Na piance obrysowujemy kształt motyla po czym go wycinamy. W tak przygotowanej formie umieszczać będziemy kolejne papierowe elementy.
  1. Paski papieru skręcamy w kształt sprężyny. Formujemy je w fantazyjne kształty, palcami delikatnie uciskając ich brzegi. Papier możemy przygotować sami, ale również kupimy go bez problemu w sklepach papierniczych.
  1. Musimy zadbać o to, by długie paski papieru utworzyły obramowanie motyla.
  1. Kiedy cały kształt wycięty w piance będzie wypełniony, na wszystkich połączeniach elementów aplikujemy nieduże krople kleju. Dzięki temu, po wyjęciu z pianki, motyl nie rozpadnie się. Pamiętajmy o doklejeniu czółek!
  1. Przez górną część motyla, gdzie przykleiliśmy główkę, przewlekamy żyłkę i zawiązujemy delikatny supełek. Tak przygotowaną ozdobę wieszamy w dowolnym miejscu.
  1. Kilka motyli może utworzyć kompozycję. Możemy również łączyć je z innymi kształtami.

Choć materiały potrzebne do wykonania takiej ozdoby nie są trudno dostępne, można sięgnąć po zestaw, w którym wszystko jest już przygotowane do jej wykonania. Znajdują się tam paski materiału odpowiedniej długości, specjalny przyrząd do nawijania, klej, piankowa foremka. Oprócz tego załączonych jest pięć drucików oraz sznurek nylonowy, co pozwala stworzyć ozdobną kompozycję z motyli. Zestawy do quillingu, dostępne w naszym sklepie, cieszą się dużą popularnością. To również interesująca propozycja na prezent dla dziecka.