Przygotujmy Święta razem z dziećmi

Święta Bożego Narodzenia oraz poprzedzający je czas, to specjalny okres w roku. Chociaż dorośli z biegiem lat tracą nieco dziecięcy świąteczny entuzjazm, to najwyższa pora go w sobie obudzić. Nasze propozycje różnych aktywności bożonarodzeniowych na pewno w tym pomogą.

Kartki dla krewnych i znajomych
W dobie internetu i telefonów komórkowych, coraz mniej osób decyduje się na samodzielne przygotowanie bożonarodzeniowych kartek dla rodziny i znajomych. A przecież nie tylko bardzo miło jest je dostawać, ale również ich wykonywanie przynieść może wiele radości. Domowy scrapbooking urozmaici wykorzystanie świątecznych stempelków piankowych Aladine. Są nie tylko piękne, ale także proste w użyciu. W ofercie są różne zestawy, odpowiednie dla maluchów w różnym wieku, poczynając już od 18 miesięcy.
Najmłodsze dziecko może także narysować dla swoich bliskich świąteczny rysunek. W tym celu przyda się zestaw kredek pastelowych marki Aladine. To prawdziwy ogrom inspiracji do tworzenia własnych dzieł. Są przyjazne w użytkowaniu, a kolory mają nasycone barwy.


Ozdoby do domu na Gwiazdkę

Przygotowania do Świąt często rozpoczynają się w momencie samodzielnego tworzenia dekoracji. Dzięki temu dziecko poczuje, że ma solidny wkład w bożonarodzeniową krzątaninę i będzie z siebie dumne. Wybór jest szeroki: możecie zdecydować się na duży zestaw świątecznego orgiami od Sentosphere (genialnie ukoi nerwy) albo stworzyć witraże świąteczne – bombki tej samej marki (ładnie będą wyglądać na choince). A może maluszek ma ochotę na dekorację okien? Wówczas z pomocą przyjdą świąteczne markery dla dzieci powyżej piątego roku życia od Aladine. Ozdoby z makaronu i papierowe łańcuchy to ponadczasowy przebój, który wciągnie w zabawę na wiele godzin.
A dla osób, które mają bardzo mało czasu, proponujemy ozdoby świąteczne wykonane z drewna na choinkę marki Janod. Są bardzo porządne, a przy okazji pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Tak ustrojone drzewko zjednoczy przy sobie wszystkich.
Jeśli już o ozdobach mowa, to mogą one nie tylko pięknie wyglądać, ale również niesamowicie pachnieć, walcząc o laur pierwszeństwa z domowymi piernikami. Zapachowe świece świąteczne marki Sentosphere to zestaw do samodzielnego stworzenia wyjątkowej ozdoby. Sam proces twórczy wciągnie i dużych, i małych. Złote ozdoby świec będą pięknie migotać w ich blasku.
Dekorowanie ciastek i nie tylko
Dekorowanie wypieków to już tradycja okresu przedświątecznego. Pomoże w tym zestaw silikonowych stempli do ciastek i pisak do dekoracji marki Aladine. Dzięki niemu ciastka będą się pięknie prezentowały, a cała rodzina zyska mnóstwo radości z ich ozdabiania. Można wybrać również zestaw do robienia czekoladek Kiosk z Czekoladkami Sentosphere. W środku znajdują się wzory na Boże Narodzenie i nie tylko. Czekoladki są smakowite, idealne do poczęstowania nimi gości albo ofiarowania w prezencie babci.
Czas oczekiwania na wizytę Mikołaja można urozmaicić także maluchom. Im przypadnie do gustu zabawa magnetycznymi klockami Święty Mikołaj i przyjaciele marki Janod albo zmierzenie się ze świąteczną układanką drewnianą 3D tego samego producenta. Dzięki takim zabawom czas okołoświąteczny odzyska swoją magię i wyjątkowość. Warto o to zadbać i celebrować te chwile razem. W końcu nie ma ich zbyt wiele w ciągu roku.