Przegląd torb na wakacje: torby wycieczkowe Haba

Tym razem przyjrzymy się bliżej zestawom wycieczkowym marki Haba. Zestaw ten występuje w dwóch wersjach kolorystycznych. Wersja pierwsza jest niebieska z rysunkami krokodyli idealna dla chłopców, druga wersja spodoba się dziewczynkom: zestaw jest różowy z kwiatuszkami.Zestaw wycieczkowy różowy, habaTorebki są niewielkie i lekkie i mają szeroki regulowany pasek. W praktyce nie będą ani za duże ani za ciężkie dla przedszkolaków, a będą jeszcze wystarczająco pojemne dla dzieci w wieku szkolnym – czyli moim zdaniem służyć mogą, aż dziecko się nudzi tym wzornictwem 😉

Zestaw wycieczkowy krokodyle, Haba

W środku każdej torebki dziecko znajdzie śniadaniówkę oraz bidon. Pudełko śniadaniowe jest podzielone na dwie części, co osobiście bardzo lubię: z jednej strony jest miejsce na kanapkę wielkości kwadratowej kromki chleba tostowego, a z drugiej strony na przekąskę – ćwiartkę jabłka, trochę winogron lub kilka pomidorków koktajlowych 🙂

Zestaw wycieczkowy rózowy, HabaBidon jest duży (ponad pół litra!). Nie musimy napełniać go całego jeżeli pogoda jest chłodna, wycieczka krótsza lub dziecko jest młodsze, wtedy też będzie lżejszy. Natomiast kiedy jest upał, z taką pojemnością nie ma ryzyka, aby wody zabrakło 😉 Warto zwrócić uwagę na fakt, że bidon nie ma “dziubka”, zakrętka się otwiera i dziecko “pije z butelki”. Ma to swoje zalety, na wycieczkach dzieci nie zawsze mają czyste ręce, a wtedy z taką butelką nie dotykają ustnika brudnymi paluszkami. Niestety małe dzieci mogą mieć problemy z piciem bez wylania pół butelki na sobie… znamy to 😉 Dobrym pomysłem będzie dołożenie do zestawu kolorowych słomek, a jak wiadomo picie ze słomki nie tylko pomaga się nie pobrudzić, nie zachłysnąć ale sprawia dzieciom dużą frajdę. Innym rozwiązaniem będzie zastąpienie butelki innym bidonem póki dziecko jest za małe aby pić w ten sposób: każdy bidon o wysokości do 18cm będzie się mieścić w torbie 🙂 Jeszcze jedno o bidonie: zakrętka jest zaczepiona do bidonu dlatego nie powinna “przypadkowo” lądować na brudnym chodniku!

Zestaw wycieczkowy krokodyle, HabaSuperowym dodatkiem torby jest zaczepiona portmonetka. Można ją odczepić w razie potrzeby, ale na pewno nie zaginie w akcji! W środku torby jest kieszonka z siatki przydatna do schowania ważnych dokumentów np. legitymacji. Torebka ma też dwie zewnętrzne kieszonki: jedną większą z przodu, na drobne skarny, chustki itp. oraz jedną płaską z tyłu.

Ostatni i chyba najważniejszy (na pewno dla rodziców) gadżet: torebka posiada niezbędne miejsce na etykietkę z imieniem i nazwiskiem małego właściciela oraz nr kontaktowy do rodziców!

Zestawy do tanich nie należą, ale jak to zawsze z produktami marki Haba bywa, maja dużo pozytywów: mają piękne kolory, są naprawdę szczegółowo dopracowane, wielofunkcyjne i trwałe. Jeżeli dziecko często je poza domem, jedzie na wycieczkę z przedszkolem lub szkołą albo dużo z nami podróżuje warto rozważać ten zakup.