Pomysły na prezent DIY na Dzień Taty

23 czerwca jest w Polsce obchodzony Dzień Taty. To święto nie jest tak hucznie celebrowane, jak Dzień Mamy, ale i tak wiele dzieci przygotowuje dla swoich ojców jakieś drobne upominki. Dobrym pomysłem, który najczęściej wiąże się z wieloma wzruszeniami, jest przygotowanie prezentu samodzielnie. Prezentujemy kilka pomysłów na udaną niespodziankę.

Pomysły od chłopca

Mali chłopcy, ale również ich ojcowie, cenią sobie wszelkie zagadnienia związane z motoryzacją i techniką. Dlatego ciekawym pomysłem jest własnoręczne stworzenie obrazka, który nawiązywać będzie do tej tematyki. W swoim dziele sztuki wykorzystać można na przykład odciśniętą stopę lub dłoń – uda się to nawet dziecku pozbawionemu wielkiego talentu plastycznego. Tylko od wyobraźni malucha zależy, w jaki twórczy sposób wykorzysta swój odcisk. Aby efekt był jeszcze lepszy, taki rysunek może powstać na płótnie nadającym się do oprawienia – wówczas powstanie pamiątka na lata.

Prezent od dziewczynki

Dziewczynki najczęściej bardzo lubią wszelkie zabawy kreatywne. Aby zachęcić je do przygotowania prezentu DIY dla taty, podsuń im zaprezentowane propozycje. Dziewczynka może przygotować na przykład kształt swojej dłoni wyciętej z papieru, na której umieści życzenia i dekoracje, na przykład w formie biżuterii. Innym pomysłem są wycinanki w kształcie bukietu kwiatów 3D, które mogą ozdobić tradycyjną laurkę. Wygląd laurki dopasować można do profesji i zainteresowań taty. Jeżeli chodzi on do pracy elegancko ubrany, wycinankowa laurka może mieć kształt koszuli z krawatem z prawdziwymi guzikami. A może jest to wielki miłośnik picia porannej kawy? W takim razie z pewnością spodoba mu się spersonalizowany prezent w kształcie kubka.

Prezent od malucha

W przygotowanie prezentu dla taty od malucha dużo bardziej zaangażować się musi mama. To od twojej wyobraźni zależy finalny efekt wspólnego dzieła. Dobrym pomysłem jest ciekawa fotografia, która stać się może pamiątką na długie lata. Poszukaj inspiracji, takich jak napisy i życzenia na stopach dzieci. Pamiętaj, że taką niespodziankę należy przygotować wcześniej. Do gotowego zdjęcia dobierz ładną ramkę. Dumny tata będzie mógł postawić takie zdjęcie w swoim biurze. Innym, łatwym do przygotowania pomysłem, jest odcisk stóp lub dłoni maluchów. W sklepach zakupić można gotowy zestaw do zrobienia takiego odcisku, można również wykorzystać w tym celu na przykład masę solną. Po zastygnięciu możecie razem z maluchem pomalować wspólne dzieło farbą i stworzyć z niego wzruszającą zawieszkę.

Pomysłów na ręcznie robione przez dzieci prezenty dla taty jest naprawdę wiele. Zachęć dziecko do podjęcia takich prób. Zadowolenie taty będzie dla niego najlepszą nagrodą.