Pierwszy dzień Wiosny ! Szybko na rower :)

Już wiosna… a razem z nią? Ogromna ochota na jazdę na rowerze 🙂 Ale na jakim? Trójkołowym, dwukołowym z kółeczkami, czy biegowym?

Rodzice często zastanawiają się, czy kupno rowerka biegowego ma sens. Przecież dziecko niedługo z niego wyrośnie, zainteresuje się normalnymi rowerami i rzuci „biegówkę” w kąt. Pamiętajmy jednak, że to właśnie dzięki tym sprytnym sprzętom, dzieci rozwijają zmysł równowagi, trenują siłę mięśni i ćwiczą koordynację ruchową. Wszystkie powyższe umiejętności przygotowują dziecko do wykonywania bardziej złożonych zadań, np. jazdy na normalnym rowerze.

Na rowerku biegowym dziecko uczy się równowagę

Dokonując wyboru odpowiedniego rowerka biegowego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na solidność i bezpieczeństwo konstrukcji. Właśnie z tego względu klienci bardzo chętnie wybierają modele sygnowane marką Puky. Niemiecki producent cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów na całym świecie.

Modele LR M i LR 1/1L/1l Br posiadają wygodną ramę z niskim przekrokiem, dzięki czemu dziecko może wygodnie zasiąść na regulowanym siodełku bez obawy o utratę równowagi. Piankowe lub pompowane opony wysokiej jakości z uszczelnianymi precyzyjnymi łożyskami kulkowymi sprawiają, że rowerek wręcz płynie po chodniku, a maluch czerpie pełną przyjemność z jazdy. Wygodne piankowe uchwyty kierownicy zapewniają dobrą przyczepność i zapobiegają ślizganiu się dłoni po powierzchni.

Waga rowerki biegowe Puky nie przekracza 5 kg – po dokupieniu paska rodzic może nosić go na ramieniu.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się, zalecane jest nabyci specjalnego kasku PUKY stworzonego z myślą o modelu LR.

Jeżeli chcemy sprawić dziecku jeszcze większą frajdę, warto pomyśleć o zakupie kilku ciekawych akcesoriów, np. dzwonka, koszyka, sakwy czy flagi.