Pielęgnacja Żyrafy Sophie

Jak myć żyrafę Sophie?

W przypadku prawidłowego użytkowania żyrafy Sophie, zgodnego z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu, w zupełności wystarczy mycie żyrafy z wierzchu za pomocą szmatki zwilżonej wodą z mydłem. Należy zwrócić uwagę, że piszczek umieszczony w zabawce tworzy dziurkę, dlatego trzeba uważać, by podczas mycia żyrafy woda nie dostała się do jej wnętrza.

Z tego samego powodu nie należy spłukiwać ani zanurzać w wodzie żyrafy Sophie . Nie należy jej również myć w zmywarce do naczyń.

W razie potrzeby możliwe jest dłuższe nacieranie szmatką zwilżoną wodą z mydłem. Im dłuższy kontakt zabawki z mydłem, tym lepszy efekt mycia.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku, w którym znajdą Państwo obrazowe wyjaśnienia dotyczące mycia żyrafy Sophie:

Czy można sterylizować żyrafę Sophie?

Zgodnie z informacją umieszczoną na opakowaniu nie zaleca się sterylizacji żyrafy Sophie.

Powszechnie stosowane metody sterylizacji wymagają częściowego lub całkowitego zanurzenia produktu w roztworze sterylizującym (wrząca woda lub woda z dodatkiem tabletki sterylizującej), co mogłoby go uszkodzić.

Czy można wkładać żyrafę Sophie do kąpieli?

Należy pamiętać o tym, że żyrafa Sophie nie jest zabawką przeznaczoną do kąpieli. Kiedy do jej środka dostanie się woda, istnieje ryzyko uszkodzenia piszczka oraz samej zabawki.

Do kąpieli proponujemy Państwu inne zabawki (z naturalnego kauczuku lub plastiku), które są specjalnie stworzone po to, by towarzyszyć dziecięcym zabawom w wodzie.

Nasze propozycje: Zabawki do kąpieli So’pure, Il était une fois… i Fresh touch.

Czy dostanie się wody do żyrafy Sophie może być ryzykowne dla dziecka?

Nie istnieje żadne szczególne ryzyko dla dziecka.

Jednak podobnie jak w przypadku każdego produktu o wklęsłych kształtach woda, która dostaje się i zostaje przed dłuższy czas we wgłębieniach zabawki, może spowodować pojawienie się pleśni.

Przypominamy, że jeśli przestrzega się zaleceń dotyczących mycia oraz użytkowania, nie ma żadnego powodu, by woda dostała się do wnętrza zabawki.

Czy mogę zachować żyrafę Sophie dla kolejnego dziecka?

Żyrafa Sophie jest przeznaczona dla niemowląt i pomagająca w rozwijaniu wszystkich pięciu zmysłów już od najwcześniejszych chwil życia. Służy głównie do wkładania do buzi. Z tego względu, z przyczyn higienicznych, nie powinna być używana przez kilkoro niemowląt, nie powinno się nią wymieniać, dawać jej sobie albo odsprzedawać. Podobnie jak szczoteczka do zębów, lizak lub smoczek od butelki, zabawka ta powinna dawać radość wyłącznie jednemu małemu użytkownikowi.

Poza tym warto pamiętać, że żyrafa Sophie jest produkowana z kauczuku naturalnego, czyli surowca organicznego, który podlega zmianom spowodowanym upływem czasu. Dlatego nie zalecamy przekazywania żyrafy Sophie kolejnemu małemu użytkownikowi.