Kim jest Ingela Peterson Arrhenius?

Ingela Peterson Arrhenius to szwedzka ilustratorka i graficzka. Jej projekty zostały wykorzystane również przez markę Vilac. Dzięki temu w ofercie sklepu Dadum.pl nie zabrakło zabawek zdobionych barwnymi, pełnymi fantazji rysunkami wykonanymi przez właśnie tę autorkę.

Ingela Peterson Arrhenius urodziła się w 1967 roku. Zgodnie z informacjami zawartymi na jej stronie internetowej, sztuka oraz wzornictwo zawsze odgrywały w jej życiu dużą rolę. Przed rozpoczęciem samodzielnej kariery ilustratorki, pracowała ona między innymi jako dyrektor artystyczny w Sztokholmie. Ukończyła również studia związane z reklamą i projektowaniem graficznym na jednej z artystycznych szkół w stolicy Szwecji.

Od 1992 roku Ingela Peterson Arrhenius zajmuje się własną działalnością jako niezależny ilustrator. Przygotowywała projekty na międzynarodowym szczeblu, związane z reklamą, działalnością wydawniczą i pracami redakcyjnymi. Równocześnie zajmuje się ona tworzeniem wzorów nadruków na tkaninach, tapetach, opakowaniach, projektuje akcesoria do domu oraz zabawki. Plakaty w jej wykonaniu, a także zabawki różnych firm, znaleźć można w sklepach na całym świecie.

Autorka jest wielbicielką stylistyki retro, co wyraźnie zostało odzwierciedlone w jej projektach, pełnej radości typografii oraz barwnej kolorystyce. Ingela Peterson Arrhenius nadal mieszka w Sztokholmie wspólnie z mężem i dwójką synów. Jej bieżącą działalność można śledzić za pośrednictwem jej konta na Instagramie @ingelaparrhenius.

W ramach współpracy z francuską marką Vilac, artystka stworzyła barwne tipi, zabawki muzyczne, układanki i figurki do ciągnięcia wykonane z drewna. Jej wesołe propozycje z pewnością pobudzają wyobraźnie malucha, ale cieszą się one również dużym powodzeniem ze strony ich rodziców. Projektowanie zabawek sprawia Szwedce bardzo wiele radości. Sama wówczas może przenieść się do krainy fantazji. Chętnie tworzy ona postacie różnorodnych zwierząt, a także przedstawicieli różnych zawodów. Jej prosty styl, mający konotacje z dawnym designem sprawia, że zabawki przez nią tworzone są ponadczasowe i potrafią prawdziwie łączyć pokolenia.