Kapla, drewniane klocki deseczki dla dzieci

Kapla to marka z długim doświadczeniem na rynku. Za jej sukcesem stoi innowacyjny, ale jednocześnie bardzo prosty pomysł na kreatywną zabawkę dla dzieci. Drewniana konstrukcja składa się z zestawu identycznych deseczek sosnowych. Ich unikalny rozmiar sprawia, że są one idealne do konstruowania różnych projektów budowlanych i to bez użycia kleju, śrub, czy klipsów. Dziecko umieszcza deseczki jedną na drugiej, a na miejscu utrzymuje je siła grawitacji. Deseczki Kapla to budowanie, tworzenie i eksperymentowanie przy użyciu własnej wyobraźni! Zabawka ta jest rekomendowana dla dzieci od lat trzech.

Historia marki Kapla

KAPLA drewniane klocki deseczki dla dzieci

Deseczki Kapla zostały wynalezione w 1987 roku przez Holendra Toma van der Bruggena, który studiował historię sztuki, a jego największym marzeniem była budowa… zamku. Zainspirowało go stare gospodarstwo w południowej Francji, które postanowił przemienić w swoją wymarzoną posiadłość z fontannami i wieżami. Aby ułatwić sobie wizualizację projektu, Holender wykorzystał drewniane klocki, ale szybko zorientował się, że za ich pomocą nie da się stworzyć niektórych elementów architektonicznych budowli. To właśnie to doświadczenie pozwoliło mu wynaleźć deski, które do dziś bawią dzieci i dorosłych, i pozwalają na stworzenie całkowicie unikalnych konstrukcji.

Most z drewnianych klocków Kapla

Edukacja z Kapla

Kapla zawiera w sobie elementy sztuki, rzemiosła, architektury i budownictwa, przez co jest w wielu szkołach wykorzystywana jako skuteczna zabawka edukacyjna. Te deseczki naprawdę zachęcają do logiczne myślenia!  Wszystko dzieje się naturalnie. Dzieci są zachęcane do rozwijania swojej świadomości przestrzennej. Ponadto Kapla zwiększa u najmłodszych rozumienie kształtu, wielkości i poczucie równowagi, przez co rozwija się także ich sprawność manualna. Kapla pobudza kreatywność u starszych i młodszych. Twórcze myślenie to coś, co powstaje dzięki nieograniczonym konstrukcjom tworzonym wprost z wyobraźni. Dzięki temu każde dziecko ma szansę zaprezentować swój artystyczny talent. Deseczki Kapla sprzyjają także rozwojowi koncentracji, cierpliwości i wytrwałości, czyli tych obszarów, które znacząco wpływają na cały proces edukacyjny dziecka. To może przyczynić się do sukcesów w nauce w szkole. Kapla rośnie razem z dzieckiem, dostosowując się do rozwoju procesów poznawczych przez całe dzieciństwo. Podczas każdego z etapów dziecko ma szansę rozwinąć inną umiejętność.

W trosce o ekologię

Deski Kapla wykonane są w 100% z drewna naturalnego, które pochodzi z sosnowych lasów Les Landes w południowo-zachodniej Francji. Lasy te są odnawialne. Ze względu na ich czystość i jakość pozyskiwanego z nich drewna, deseczki Kapla są trwałe i będą służyć najmłodszym przez wiele lat. Zabawka ta spełnia rygorystyczne normy międzynarodowe, surowce wykorzystywane do jej produkcji są starannie dobierane, a następnie także testowane przez niezależne, wyspecjalizowane laboratoria. Proces produkcyjny marki gwarantuje, że każda deseczka Kapla jest dokładnie tej samej wielkości, ma właściwy  stosunek, jest doskonale wyważona i wygładzona, dzięki czemu w połączeniu tworzą one stabilną konstrukcję.